şükela:  tümü | bugün
  • nihai edit: hedef ecza deposunda ve bu depoyla çalışan eczanelerde aşağıda bahsedilen epilepsi ilaçları bulunmaktaymış. ihtiyacı olanlara bilgi olsun.

baş edit: sözlük halkına çok teşekkür ediyoruz. birbirini tanımayan insanlar aynı hayata dokundu. dostumuzun teşekkür mesajını sizlere iletmek istiyorum.

ilaclarimiz bulundu, basliga entry girip gorunur olmasini saglayan, gecmis olsun dileklerini ileten, yardimci olmaya calisan tum eksisozluk yazarlarina ve elbette basligi acarak sesimi duyurdugun icin sana tesekkurlerimi sunuyorum. umarim bu ilac krizi en kisa zamanda son bulur. herkese binlerce kez tesekkurler.

(bkz: kanser hastasına yardım kampanyası)

anneler yaşasın.

merhaba sözlük. insani yardım konularında birçok kez kendini kanıtlayan sözlük halkına güveniyoruz. annesi için ilaç bulamayan kardeşimiz tarafından sizlere yazılan mesajı noktasına virgülüne dokunmadan aktarıyorum. umarız bu konuda yardımcı olacak birileri çıkar.

iletişim için: dostlar uyarı yapayım, arkadaşımız çaylak. sizin attığınız mesajlara dönüş sağlayabilmesi için mesaj alımını açmanızı rica ediyoruz. dostumuzun hesabı. ikamet istanbul.

"merhaba. annemin raporlu olarak on yıllardır sürekli kullanmakta olduğu epilepsi ilaçlarını tüm aramalarımıza rağmen hiç bir eczanede veya ecza deposunda muadilleri de dahil olmak üzere tek bir kutu dahi olsa bulamamaktayız. annem 67 yaşında ve bu ilaçları günde iki kez almakta, kullanmaması halinde epilepsi krizleri yaşamakta. cuma gününe kadar elimizde yeterli ilaç var ancak cuma gününe kadar ilaca ulaşamazsak ne yapacağımızı bilmiyoruz. ilaçlar karbalex 300 mg ve epix 500 mg. herhangi bir maddi talebim yok bunu belirteyim, gerekirse raporuyla olmazsa ücretiyle adı geçen ilaçları arıyoruz. yardımcı olabilecek kişilere teşekkürü bir borç bilirim. ek bilgi olarak yarın doktorumuzla tekrar görüşeceğiz, görüştüğümüz ecza depolarından biri doktorumuzla görüşmemizi söylemişti. doktor ne yapabilir bilmiyorum ama artık her yolu deniyoruz. ekşi sözlüğün gücüne inanıyorum. şimdiden herkese teşekkür ederim."
  • hep destek tam destek.
  • geçmiş olsun umarım annen sağlığına kavuşur. up
  • işallah bir yardımsever durumla ilgilenir.
  • yukarıda tutulması gerek başlık.
    eczacı arkadaşa sordum cvp bekliyorum umarım bulabiliriz. yarın haber verecek bakalım
    edit. ilac bulunmuş. arayan başkalarıda faydalansın diye ekliyorum hedef ecza deposunda bahsedilen ilaçlar bulunuyor. depoyla çalışan eczanelerden ilacı temin edebilirsiniz.
  • cannabis yasallaşsın.
  • oturduğumuz yerden de olsa umut olabilmek dileğiyle desteklediğim kampanya.
  • maalesef epilepsi ilaçlarının çoğu artık piyasada bulunamamaktadır. kendim de tecrübe ettiğim üzere 15-20 tane eczane gezdim ama trileptal adı verilen ilacı bir türlü bulamadım. eczacı depoda kalmış olan 3 kutuyu bana karşılıksız verdi ve artık üretilmiyor/getirilmiyor, dedi.

ilacın üreticisi novartis olunca tabi ki sağlıkta reform olunca, türk lirasının korunması için isviçre frangı karşısında zarar etmemek için ssknın zarar ettiği belli olmasın, kemal kılıçdaroğlu'na sallayıp da biz de zarar etmeyelim diye bu ilaçlar ithal edilmemektedir.

olsun vatandaş ölsün, yeter ki allah'tan bile yüce reisimiz ssk'yı zarar ettirmesin, biz (bkz: eyt)'li de kalırız diyen mallar yüzünden böyle yaşamak istemiyorum.
  • başlık yukarılarda kalsın ilaç bulunsun
  • geçmiş olsun.umarım kampanya başarılı olur