şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: türk epilepsi ile savaş derneği) tarafından (bkz: 11 kasım dünya epilepsi günü) kapsamında düzenlenen, türkiye’deki yaklaşık 800 binden fazla epilepsi hastasının ve yakınlarının yaşadığı zorluklara dikkat çekmeyi hedefleyen toplumsal farkındalık projesi.
  ilk olarak 2017'de yapılmış.
  proje kapsamında ünlüler ve gazeteciler mor gözlük takarak epilepsi hakkında paylaşımlar yapıyorlar. ayrıca 11şubat'ta istanbul'daki üç köprünün mor olmasının nedeni de bu proje.
  yine proje kapsamında avm'lerde stantlar açılarak bilgilendirmeler yapılıyor.

  epilepsi konusunda cehaletimizi gözler önüne seren bir proje. aramızda epilepsinin bulaşıcı olduğunu sanan insanlar varmış. hatta hala bunu cin çarpması falan sananlar varmış. resmen şaka gibi.
 • insanların epilepsi hakkında bilgilendirilmesi için güzel bir proje.
 • epilepsi hastalığının rengi moru gözlük ile birleştirmişler, türkiye'nin dört bir yanına taşıdıkları bu sosyal sorumluluk projesine #epilepsiiçinbak ismini vermişler. beren saat, çağla şikel gibi ünlüler de mor gözlük takarak bugüne destek olmuş. istanbul'un 3 köprüsünü de mor ışıklandırarak projeyi herkese duyurmaları da cabası. bence güzel iş. farkındalık artırmak dediğin böyle olur!