şükela:  tümü | bugün
 • yurtdisinda akademik kariyerlerini devam ettiren turk bilim insanlarimizin kurdugu, her biri birbirinden sicakkanli ve basarili insanlarin grubu. epistemturkiye.org adresinden internet sitelerine girebilir, kendilerine ulasabilir ve kaynaklardan faydalanabilirsiniz.

  su anda uzerinde calistiklari bir deney yapalim mi? projesi ile ulkenin her yerinden lise ve ortaokul duzeyinde ogrencilere bilim nedir'i ogretmek ve birinci elden tecrube kazandirmak icin cabaliyorlar.

  kendi sitelerinden kendileri hakkindaki bilgi:

  "2017 yılında dünyanın dört bir yanına dağılmış bir grup akademisyen olarak paylaştığımız hayallerin peşine düştük ve epistem’i kurduk. epistem bünyesinde toplumun her kesiminin ama özellikle çocukların ve gençlerin bilime yönelmesini sağlayacak projeler yürütülecek, güncel bilimsel ve teknolojik araştırmalar uzman olmayanların anlayabileceği ve keyif alacağı şekilde aktarılacak, bilim insanı olmak isteyenlere danışmanlık yapılacak.

  epistem bünyesindeki gönüllülerin çoğunluğu lisans eğitimini türkiye’de bitirmiş; hali hazırda doktora ya da doktora sonrası akademik çalışmalar yapan bireylerdir.

  ve epistem’in kapısı –hiçbir ayrım gözetmeksizin- bilim sevdalılarının hepsine açıktır.

  vizyonumuz: evlerde, okullarda, sokaklarda, kafelerde, kurumlarda, parklarda bilimsel konuşmalara kulak misafiri olabileceğimiz bir ülke olmak."

  ulkenin tam olarak ihtiyaci olan bilince sahip insanlar, iyi ki varlar.