• hastalığına yenik düşmüş çok değerli çevirmen. iyi insanlar birer birer gidiyor. ismi daim olsun.
  • divxplanet altyazı düzenleme grubu'nda yeralan, divxplanet çevirmenlerinden biri. şimdiye kadarki çevirileri de şöyledir:

¡ay, carmela! (1990)
    youth without youth (2007)
    heart and souls (1993)
    las 13 rosas (2007)
    eureka (2006)
    doctor who (2005)
    capitães de abril (2000)
    in the time of the butterflies (2001)
    the muppets' wizard of oz (2005)
    the muppet christmas carol (1992)
    the muppet movie (1979)
    the great muppet caper (1981)
    a muppet family christmas (1987)
    something the lord made (2004)
    muppet treasure island (1996)
    smallville (2001)
    los amantes del círculo polar (1998)
    21 grams (2003)
  • yıllar önce bana gaz verip, "yaparsın, aslansın, kaplansın!" diyerek çeviri yapmam için beni teşvik eden, "bergman çevireyim mi sence?" dedigimde, "durduğun kabahat" diye fişekleyen, üzerimde bu konuda çok emeği olan, sevgili eposus... huzur içinde uyu...
  • türkiye'ye doctor who'yu sevdiren insandı. pek çok kişi bilmese de totalde binlerce çevirisi olan birçok çevirmene canı gönülden mentörlük yapmış ve çeviri dünyasına kazandırmıştır.

allah rahmet eylesin. :'(
  • benim için bir doctor* companion ı gibi olmuş çevirmen. emekleri için teşekkürler.

huzur içinde uyu.
  • birçok dizi ve filmi türkçe'ye çeviren ablamız. kendisinin vefatını büyük bir üzüntüyle öğrendim. allah rahmet eylesin. yakınlarına sabırlar diliyorum
  • mazide kalan dev buluşmalarımızın hep en renkli, en neşeli simalarındandı. allah rahmet eylesin. özleyeceğiz epo abla :(
  • popüler bir isim olmadığı için türkçe alt yazı kullanan kitle tarafından ne kadar değerli bir isim olduğu pek bilinmiyor belki ama arka planda çeviri camiası için epey ter dökmüş ve emek vermiş bir insandı o. eposus deyince aklıma pozitif düşüncelerden başka hiçbir şey gelmediği için ölümü bir kat daha koydu.

keşke hiç görüşmesek etmesek bile bir yerlerde varlığının devam ettiğini bilseydim, böyle bir haberi hiç almasaydım. sen yokluğu hissedilecek bir insansın, nurlar içinde yat.
  • divxplanet'te uzun süre yol arkadaşım olan çok değerli bir çevirmendi. nur içinde yatsın.
hesabın var mı? giriş yap