şükela:  tümü | bugün
 • epson yazıcı ve yazıcı mekanizması üreten bir firma ayrıca epson electronics adı altında yarıiletken üretiyor
 • dijital kamera, scanner, yazici her turlu olaya girmis bir firma. cok ucuz fiyata (40$) bir yazicisini aldim (c20ux) ve su ana kadar gerek utility'si olsun, gerek kendisi olsun cok memnun kaldim.
 • kanimca, dunya uzerinde, lexmarktan sonra en kotu printer*lari ureten firmadir. 50$ a alinmis bir printerin tamir masrafi 150$ i bulmustur.*
 • kopyelenen cd'lerin ve dvd'lerin uzerine aynen kagida basar gibi istenilen yazi ve sekillerin basilmasini saglayan yazicilar ureten firma. xp ile sorun yasamazken, mac os x isletim sistemi uzerinde gerekli performans saglanamiyor.
 • ay itibariyle epson photopc l-300 dijital fotoğraf makinesini ve epson stylus photo 830u a4 inkjet yazıcıyla 299€+kdv ye satan firma.

  ayrıca epson, seiko epson corprationa tescillidir.

  http://www.epson.com/
  http://www.epson.com.tr/
 • kartuslari doldurulamayan, harcadigi mürekkep miktari ile adamin ocagina incir agaci diken printer'lari üreten firma. kullanmasaniz bile kartuslari biter bi süre sonra bu serefsizin (bkz: buharlasma). standart a4 kagida pompok baski yapan ama epson kagidi kullandiginizda economy modunda bile "vay anasini" dedirten printerlar. renk tutarliligi en iyi olan printer'dir. grafik ve fotograf studyolarinin demirbasi. scanner ve dijital kameralarini da cok öven vardir.
 • arsivden indirdigimiz 2000 model inkjet yazicisinin bir adet siyah kartusuna 230euro isteyen firma.
 • tüm ayarlarda monochrome, greyscale vs seçimi yapmanıza rağmen siyah beyaz çıktı almaya çalıştığınızda "magenta bitmiş, basamam bunu ben, git yeni mürekkep al" diyen allahın belası printer markası.

  (bkz: ben bunu gördüm)

  "ulan autocad çıktısı alıyorsun alooo ne magentası kardeşim?!. dopdolu siyah kartuş var mis gibi, kullansana onu! çekiçle giriştirme adamı!" şeklinde dellendirmiştir.

  geçici olarak dışarıda alırsınız çıktınızı ama sonrası için gidip magenta almak zorundasınızdır. bu iş magentayla kalmayacaktır ve onu diğer 4 renk izleyecektir. 6 kartuşlu alıp kartuş parasından kar etmek yalandır dolandır zaten; bir de üstüne bu saçmalık mevcuttur.
 • diğer kullanımlar için bilmem ama fotoğraf basımı için doğru adres olan yazıcı markası. tüm sınıflarda kendi fotoğraf kağıtları ile kullanıldığı takdirde sizi göklere çıkaracak, bir an için elinizde tuttuğunuz fotoğrafı sizin çektiğinizden şüpheye düşürecektir. renkleri doygundur, kartuşu bol keseden harcar bana mısın demez, bir kartuş seti kaça yenilenir bilmez. kartuş masrafından çekineceklerin kendilerine "fotoğraf dijitale geçti ama hala masraflı be kardeşim" diyerek bilgisayar ekranı ile yetinmeyi öğrenmeleri gerekir. alındığı zaman tek yapılması gereken kendi dandik renk profilinden vazgeçip adobergb 1998 renk profiline geçmek olmalıdır ayrıca.
 • esc/p , esc/pos gibi endüstri standarti haline gelmiş printer kontrol komutlarinin geliştiricisi olan firmadır. laser, mürekkep fışkırtmalı yazıcıları nasildir bilmem ama dot matrix, impact dot matrix, slip ve termal yazıcılar konusunda neredeyse alternatifsiz durumdadır.