• türkçe adı isyan olan bilimkurgu - distopya filmidir. duygusuz insanların olduğu bir dünyanın korkunçluğunu gözler önüne serer. izlenilmelidir.
  • tristania - ashes albümünden muhteşem bir şarkı. muhteşem bir introya sahiptir ve içindeki bayan ve erkek vokal uyumu mükemmeldir. ayrıca son albümde yokları oynayan ve tüm orjinal yapısını kaybeden tristania grubunun bir zamanlar ne güzel ve özgün işler yaptığının kanıtıdır
  • izlediğim en kötü aksiyon sahnelerine sahip film. adeta rambo'nun bilimkurgulusu olmuş.
    christian bale paraya sıkışıktı da bu filmde oynamayı kabul etti herhalde. izlediğime pişman oldum gerçekten.
    bu arada cüneyt arkın'ın herkesi dövdüğü, 1 okla 5 tane adam öldürdüğü filmlere gülüp, saçma bulup, bu filmdeki aksiyon sahnelerini beğendiyseniz iki yüzlüsünüz demektir. çünkü baya aynı.
    mükemmel konu kötü bir şekilde kurban edilmiş.
  • matrix serisiyle aynı dönemde belirdiğinden olsa gerek doğal hakkı olan şan,şöhret ve popülariteyi yakalayamayan film.her daldan yüzlerce film izlemiş bir film tutkunu olarak söylemeliyim ki filmin içeriği bir yana sunumu ve bu sunumda kullandığı üslup insanı adeta filmde anlatılan zamana hapsediyor ve baş karakterle beraber nasıl kurtulacağını düşünmeye itiyor.geleceği karanlık ve apocalyptic bir pencereden tasvirine başlayan yönetmen film ilerledikçe yeni yanmaya başlayan akkor lamba misali etkisini artırarak ışığa(huzura) boğulmayla filmi bitiriyor.
  • --- spoiler ---

1984 kitabının etkisiyle küçük çocuğun babasını ispiyonlayacağını düşünüp içimden küfür ederken aslında çocuğun hissediyor olması ve babasına yardım edip ilaçları saklaması beni şaşırtmıştı helal olsun nidalarıyla kendi kendime triplere girmiştim.
    --- spoiler ---

tanım: distopik bir film.
    not: christian bale bey seviliyosunuz .p
  • gercekligin dogasini sorgulayan ve simulasyon ile ilgili benzeri filmler icin
    (bkz: #73026827)
  • film tabi ki bomboş bir film ancak brütalizmin tam olarak ne olduğunu ve nasıl bir hayat felsefesi ile iç içe olduğunu anlatması bakımından güzel bir film.
  • christian bale abimizin oyunculuğunun göz kamaştırdığı, ana fikri güzel ama prodüksyonu o kadar iyi olmayan ve aksiyon sahnelerinin dönemin uçukluğunu yansıttığı film. izlenir
  • yönetimin toplumu koyunlaştırmasını tema edinmiş film.
  • filmin kendisini şahsen beğenirim, tabii ki daha iyi işleyebilirdi işlemek istediği konuları ve bu konuda aksiyona odaklanılmasından dolayı senaryoda ciddi eksiklikler olduğunu söylemek çok da yanlış olmaz sanırım ama bir açıdan belli boşlukları kendi kafanda doldurma açısından da pozitif bir etkisi var bu durumun. yine de bir eksiklik tabii ki bu. filmin yanında aynı zamanda hoş bir iced earth şarkısıdır equilibrium, zaten filmden etkilenerek yapılmıştır ve distopik eserler ile set abominae hikayesinin karması olan dystopia albümüne de cuk oturan bir parça olmuştur. filmden kesitlerle oluşturulan bir fan yapımı videosuyla beraber atayım şarkıyı da hatta buraya:

https://www.youtube.com/watch?v=sepyxkva_2o
hesabın var mı? giriş yap