şükela:  tümü | bugün
  • soz zamanlarda süper güç ola ülkemizin kat kat büyümesi için yapılan yatırımlar ve yurtdışı operasyonlarının maliyetleri nedeniyle gariban erin maaşının 3 kat azaltılması durumudur.

terör bölgesinde askerlik yapan askerin maaşı batıya göre 3 kat daha fazla. şırnak, hakkari, tunceli, bingöl, siirt vs. illerde askerlik yapanlar 483 tl maaş almakta. komutanlarimizinsöylediğine göre bu maaşin 180 tl civarına düşeceği gündemde. malum devletin kasasında para bok

tümen komutanimizin kendine tenis kortu yaptırdığı, albayimizin 18 bin tl maaş aldığı, dusların 1 aydir çalışmadığı, gece nöbet erleri için 80 kalorilik istihkak çıkan, çarşı iznimizin olmadigi, her gece silah, top ve havan sesleri arasında nöbet tuttuğumuz, 1995 yılında üretilen battaniye kullandığımız, gece görüşü ve termal kameraların pillerini idareli kullanmak için devamlı onlarla gözetleme yapmamak konusunda emir aldığımız (yeterli pil verilmiyor ve komutanlar cepten almak istemiyor) yanlışlıkla patlatılan silah için mermi ücretinin talep edildigi, kaşını yarana tutanak tutulan, albaya sikayetimizi iletmememiz için takım komutanimizdan tehtid alan, bimere şikayet edersek kuzey irak us bölgelerine surulmekle tehtid edilen, ülkemizin kurucusu gazi mustafa kemal atatürk'e kufretmenin meşru olduğu şırnak 23. jandarma sinir tümen komutanliginda kd askerlik yapıyorum.

bu gece de 6 saat boyunca vatani korumak için nöbet tutacağız. biz nöbet tutarken gizli gizli mevziye sızan komutanlara haksiz yere carpilmamak ve buraya sızmaya çalışan teröristleri engellemek için hem namaz dağını hem de komutan yolunu gozleyecegiz.

ben sivilde calisan, ortalama maddi duruma sahip bir kısa dönem askerim. şurada 5 ay askerlik yapacağım ki kalmış 1 ayım. maaş durumu beni etkilemeyecek ancak burada askerlik yapan %90'lik bir kesimi aç bırakacak.

sizden ricam bu başlığı gündemde tutarak kamuoyu dikkatinin çekilmesi ve henüz yapılmayan bu düzenlemenin baştan iptal edilmesidir.