şükela:  tümü | bugün
 • - bu sefer kondomunuza kadar biz hazırlıyoruz!
 • (bkz: erasmus xxl)
 • önce erasmus for all adıyla lanse edilen ve hali hazırda yürütülmekte olan erasmus, comenius, leonardo da vinci, grundtvig ve ab gençlik programı gibi programları ile yeni bazı programların dahil olmasıyla 2014-2020 yılları arasında ulusal ajans vasıtasıyla ülkemiz dahil ab ülkelerinde uygulanacak olan yeni programın adı.

  bugünden itibaren çok büyük bir sürpriz olmazsa yeni program "erasmus plus" veya "erasmus +" adıyla karşımıza çıkacak.

  19 milyar euro bütçe öngörülen yeni program çerçevesinde 7 yılda 5 milyon kişinin hareketlilik gerçekleştireceği bekleniyor.

  özet geç piç müptelaları için ön not: mevcut programlar adları değişmekle birlikte devam edecek. adlar mesela şöyle değişecek: erasmus programı-yükseköğretim programı, comenius programı-okul eğitimi programı, leonardo da vinci programı-mesleki eğitim programı, grundtvig programı-yetişkin eğitim programı...

  (devam edelim) eğitim, öğretim, gençlik ve spor alanlarında projeler yapılmasına imkân verecek olan yeni program kapsamında aşağıdaki ana eylemlerde projeler gerçekleştirilecek:

  1. bireysel öğrenme hareketliliği (learning mobility of ındividuals):
  bu anahtar eylem, avrupa birliği üye ülkeleri ve diğer ülkeler arasında eğitim, öğretim, staj, öğretmenlik, profesyonel gelişim ve gönüllülük gibi resmi olmayan gençlik faaliyetleri gerçekleştirme fırsatı sunacak.

  2. yenilik ve iyi uygulamalar için işbirliği (cooperation for innovation and good practice):
  eylem, eğitim kurumları, gençlik kuruluşları, meslek örgütleri, yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşları arasında eğitim, öğretim ve gençlik faaliyetleri alanında istihdamı, yaratıcılığı ve girişimciliği teşvik eden yenilikçi projeler gerçekleştirme imkânı sunacak.

  3. siyasi reforma destek (support to policy reform):
  bu anahtar eylem, avrupa birliği üye ülkelerinin üye olmayan diğer ülkelerle iyi uygulamaların değişimi konusunda politika oluşturulmasını destekleyecektir. bu destek, ab şeffaflık araçlarının; ülkeler arası eğitim, bologna ve kopenhag gibi özel politika süreçlerinin uygulanmasını içerecek.

  hâlihazırda yürütülmekte olan hayatboyu öğrenme ve gençlik programları temel olarak bu üç ana eylem altına aktarılıyor. yani mevcut programlar (comenius, erasmus, leonardo da vinci, grundtvig ve gençlik eylemleri) yeni dönemde bu üç ana eylem altında hayatiyetini sürdürecek.
 • (bkz: erasmus+)
 • (bkz: erasmus premium)

  gidilen ülkede kızlar teklif edecek, dönüşte gümrüğe takılmadan sınırsız alkol veya ot getirilebilecek.
 • erasmus demo'dan sonra çok iyi geldi bu.

  lan tam bulgaristan sınır kapısından çıkıyorduk her şey dondu. koca kapıkule sınır kapısı üstünden yazı akıyor amına koyayım ya :(

  '' devam etmek için erasmus plus'ı edinin''

  eve döndüm biraz evvel, odamda ağlıyorum amk :(
 • (bkz: erasmus lite)
 • yakın zamanda gelecek güncelleme. bu update ile birlikte;

  - erasmus ders eşlemeleri sorunu fixlenmiştir. artık yazılan ders direkt olarak eşleniyor.
  - günlerce belge bekleme sorunu fixlenmiştir.
  - erasmus ofisi çalışanlarının suratları yeniden patchlenmiştir. yeni face patch ile daha asık suratlı olacaklardır. ayrıca yeni aı ile kullanıcılara karşı daha agresif olarak programın daha uzun ve zevkli olması sağlanmıştır.
  - fizik motoru güncellenmiştir. şişman erasmus kızları %30 oranında daha az spawn olacaktır.
  - erasmus partileri güncellenmiştir. pre-party - party - after pre-party - after party - zort party - honk party gibi segmentler kaldırılıp gençlerin kafa karışıklığı giderilmiştir. hepsi party sekmesi altında toplanmıştır.
  - sex 2.0 dan 3.0 a güncellenmiştir. bu versiyon fizik ve grafik motorunun daha iyi olmasının yanı sıra daha uzun performans vadediyor ve kolay kolay ısınmıyor.
  - daha önce kullanıcıların 3rd party programı olarak kurduğu ryanair, wizzair, easyjet packleri artık resmi olarak program içersinde gelmektedir.
  - erasmus'la yurtdışına giden türk kızı` bugı düzeltilememiştir ancak program başlangıcında uyararak kullanıcının sürpriz bir shut-down yaşamasını bir nebze olsun önüne geçmiştir.
  - kullanıcıların drinking skilleri arttırılmıştır.
  - sosyal medya güncellemesi gelmiştir. erasmus öğrencisinin facebook'ta albüm kasmasıyerine artık erasmusta çekilen fotoğraflar direk olarak sosyal medyada paylaşılabilecek. ayrıca event takipleri buradan yapılıp gidilen ülkelerde direkt olarak program sizin yerinize check-in yapacak.
  - post erasmus sendromu biraz daha arttırılmıştır. kullanıcılar trial program bittikten sonra ağır depresyona girmesinin önüne ne yazık ki geçilememiştir.
  - yeni gelen dil paketiyle birlikte, giden türk öğrencilerin ingilizce facebook durum güncellemeleri yapmalarının yanı sıra, ispanyolca, lehçe, macarca, italyanca gibi dillerden de durum güncellemeri yapabilecekler.
  - türk öğrencilerinin araba kiralaması sorununun önüne geçilmiştir. artık herkes "last 3 days wait for us europe" deyip, paintten rota çizdiği google maps capsi yayınlayamayacaktır.

  ve evet...

  ne yazık ki gelen türk öğrencilerin "abi avrupa da böyle, şöyle ben zaten çok durmam bi ailemi görüp geri gideceğim yaa" bugı yine fixlenememiştir :(

hesabın var mı? giriş yap