• ağır küfredeceğim de.. zor tutuyorum kendimi... kişi kendinden bilir işi kıvamında... demek mezhep değil de.. uçkur konusunda herkesi kendi gibi gevşek sanan zevat var.

sakinim...
  • ömrü hayatı boyunca vizyonu köyünün dışına çıkamamış insanların anlayamayacağı baba. hayatta güzele, iyiye, nezih bir insan olmaya dair ne varsa nasibini alamamış böcek kafalıların anlam veremeyeceği baba. kafayı sikiş sokuşla bozmuş, her şeyde cinsellik arayıp köyündeki eşeğe bile sulanan, damacana siken, kadın-erkek ilişkisini kuzenle evlenmek zanneden, hiçbir zaman "sağlıklı" bir cinsel hayatı olmamış, 24 saat seks düşünmekten nöronlar arası sinapsını kaybetmiş sapık zihniyetlilerin anlayamayacağı baba. gidin ve bir böcek gibi yaşayın bu hayatı köyünüzde. erasmus falan sizi aşar.
  • ...sevgilisini gönderen erkek, kızını gönderen baba'dan sonra torununu gönderen nine vs. başlığı açılsa da aynı tepkileri vereceksiniz herhalde. ulan don't feed the troll ahahaha.
  • kişi kendinden bilir işi diye boşuna söylemişler. kafasındaki düşünüp yorum yapanlar var ama yapmayın etmeyin. burayı okuyan ana babalar da var, çocukları belki kazanacakları bir sürü imkanı kaçıracaklar aileleri gidemezsin derse. erasmusa giden kız arkadaşlarımın yakaladığı imkanları paylaşacağım şimdi:

- bir tanesi işletme okuyor. gittiği ülkede katıldığı bir projeyle, big four diye adlandırılan danışmanlık şirketlerinden birinde sunum yapma imkanı yakaladı. üniversiteden mezun olup iş ararken, şirketlerin cv'sinde en çok ilgisini çeken şeyin bu olduğunu söylüyor.

- genetik okuyan bir arkadaşım, gittiği okulun labaratuvarında kendi okulundaki labaratuvarda olmayan bir sürü şey sıraladı. orada tanıştığı hocalardan birinin vasıtasıyla, bir sonraki sene başka bir avrupa ülkesinde staj yaptı ve stajda çalıştığı şeyi, burada kalsa çalışamazmış.

- psikoloji okuyan başka bir arkadaşım, erasmusta tanıştığı bir hocası sayesinde 6 ay harvard'da staj yaptı.

- başka bir arkadaşım bir sene fransa'da kaldı. kız sular seller gibi fransızca öğrenmiş, bülbül gibi şakıyor fransızca konuşurken.

- yine fransa'ya erasmus için giden bir arkadaşım, yine erasmusta kurduğu bağlantılar sayesinde fransa'ya yüksek lisansa gitti.

yurtdışına çıkmak demek, sabaha kadar parti seks demek değil. erkek arkadaşlarımın anlattığı pasaport kontrollerinde yanlarına gelen, ingilizce bilmeyen tipler geldi aklıma. tek sordukları, abi burda karı kız nereden buluruz? bu mentaliteyle yurtdışına gidenlerin, erasmustan tek beklentilerinin bu olmamasına şaşmamak gerek.
  • bu kekolarla olacağına bari gitsin dışarıda olsun derim ben. sizin gibi süzme orospu çocuklarıyla aynı ortamda çocuk yetiştireceğime hiç çocuk yapmam daha iyi.
  • bu kişi benim. daha doğrusu, ben olacağım...

kızım zaten yurt dışında, rusya'da. erasmus'a, interrail'e, vs. nereye gidiyorsa gitsin. bunun geniş olmak ile değil, kızını nasıl yetiştirdiğin ile alakası var. 18 yaşından büyükse ve aklı başındaysa, o kız, kendisini zora sokacak bir aptallık yapmaz; yapsa da çaresini bulur veya en kötü ihtimal ailesinin yanında olduğunu bilir.

"namus... namus..." diyerek çocuğunu katledecek, canını yakacak veya onun yaşamını zehir-zıkkım edecek dengesizlerden değilim. kızıma kıyacak kadar alçak bir adam hiç değilim. kızıma güveniyorum; ve o ne yaparsa yapsın onun yanındayım.

"erasmus'a giden kızın tek amacı sikiş yapmak", diyenlerin çoğunun derdi, erasmus'a gidip de sikiş yapamamak veya erasmus'a gitmiş olup da kimsenin buna yüz vermemiş olması. 18 yaşından büyük bir insanın sikişinden size ne hem? aklı başında bir insan yetiştirmişseniz, o da aklı başında ve düzgün diğer insanları bulur. sizin karakteriniz beş para etmiyorsa ve çocuğunuzu kendisiniz gibi yetiştirmememişseniz, o çocuk, uyuşturucu da dahil her bir boku burnunuzun dibinde yer, ruhunuz bile duymaz.

erasmus neymiş? benim kızım tek başına likya yolu'na gitti. bir hafta dağ tepe yürüdü. bir tek, sabah ve akşam ara, bana nasıl olduğunu söyle, beni merakta bırakma, demiştim. sağ olsun, beni merakta bırakmadı. ben kızıma orospu gözüyle bakmam. kızına veya diğer kızlara potansiyel orospu gözünde bakanda da bir arıza vardır zaten -- insan, kendi içindekini yansıtır en nihayetinde.

sonuç olarak, kendine güvenemeyen evladına da güvenemez. ben evladıma güveniyorum... canım kızım benim... özledim yaw!
  • henüz donuna attırdığı için kızı olmayan abaza lumpenlere dert olmuş babadır. o baba da, kızı da sosyal ve ekonomik statü olarak nihayetinde seni siker çomarcım, dert etme sen.
  • benim kızım var, henüz çok küçük ancak büyüdüğünde şu başlıktaki medeniyetsiz davarlar ile muhatap olmaması için erasmus olur bilmem ne olur bir şekilde yollayacağım yurt dışına varsın sevişsin varsın eğlensin sizin gibi amcık ağızlılar ile muhatap olmasın, dünyayı görsün. siz kızınızı evinize kapatın okula bile göndermeyin ondan sonra gidip amelenin biri ile evlenip hayatınızı zehir etsin amına kodumun davarları.

1 sene sonra gelen edit: yurtdışına taşındım kızım da burada okula başladı. şimdilik onu sizin barbar kafa yapınızdan kurtarmış gibiyim.
  • ergenlikte olur öyle düşünceler.

şu an liseye ya da üni ilk sınıflarinda olduğunu farzediyorum ve muhtemelen saçma sapan bir bölümde düşük kaliteli insanlarla takılıyorsun.

birkaç erkek toplanınca konuştuğunuz tek konu onun götü bunun göğsü olunca yaşadığın tüm dünyayı kendi ortaminla ozlestiriyorsun.

herkes eli sikinde geziyor ve sikilecek varlık ariyormus gibi geliyorsa kız babası olman hem sana hem kıza eziyet.

dünya 4 4 lük bir yer değil ancak sen kızına ve ona verdiğin eğitime, ahlaka güveniyorsan erasmusa da gönderirsin yurtdışına mastera da.
  • erasmusa giden bütün arkadaşım olam kızlar sevgili bulup döndüler bir kere bile sekmedi bu ama herkes rahatı buldu diye sabaha kadar elalemle düşüp kalkacak değil. eğer ki, kadın erkek farketmeden içinde yapmak varsa avm tuvaletinden boş sınıflara kadar her yerde yapabilir, sadece başka ülke diye erasmusa "pompa" gözüyle bakmak gereksiz.
hesabın var mı? giriş yap