şükela:  tümü | bugün
 • rotterdamda kurulmus olan universite. tip ve ekonomi alanindaki egitimiyle mesurdur.
 • avrupa nın 1. , dünya nın da yanılmıyorsam 16. en iyi işletme bölümüne sahip üniversite.
 • amsterdama yakinligi -ki bir benelux ulkesinde iki sehrin birbirine yakinligindan bahsedilmez. iki adet sehir olmasi bile lukstur- fazla "yesillik"ler icinde olusu ile okumasi hayli zor olan universite. hocalari cok saglam olabilir. siralamada falan harika yerlerde de olabilir ama ben ve bu entryyi okuyan insanlar gibileri orada okuyamaz. cok acik. kantininde "takil"acak kadar rahat sahislarin varligi bildirilmistir ancak iste bu sebeptendir ki zaten okul amsterdamda degil rotterdamda kurulmustur. eglencelidir evet. otopark sorununu ise arabasini boydan boya cizdirmis hatta kanirttirmis olanlar tartissin.
 • iktisat bolumunun cok guclu ve uretken oldugu universitedir. kutuphanesindeki sureli yayinlarin icinde kaybolmamak imkansizdir. hem akademik hem de idari kadrosunda calisanlar cok yardimsever ve guleryuzludur.
 • ietf fuarında erasmus standı die karıştırdığım stand sen erasmusu gördüm die atlarsan stand daki fıstık gibi kızda kafayı bulur senle....
 • avrupanin, lse"den sonra, en iyi ikinci ekonomi bolumune sahip oldugu soylenen universitedir
 • rotterdam gibi gereksiz bir sehirde bulunan, oldukca guzel ve buyuk bir kampuse sahip, rotterdam school of management gibi avrupa'nin en prestijli fakultelerinden birisini kapsayan universitedir. ogrencilere bircok imkan sunar, is dunyasiyla siki baglanti icindedir, egitimi cok basarilidir, verdigi notlar kittir. ununu isletme egitiminden alir, iba (international business administration) isimli bachelor programinin mezunlari genelde canavar gibidir, cok bilgili ve donanimlidirlar.

  rsm cok prestijli olsa da avrupa'nin en iyi isletme egitimini verip vermedigi tartisilacak bir konudur. lse, hec, esadegibi universiteler de inanilmaz isletme egitimine sahiptirler.
 • icinde bir suru fakulte ve enstitu barindirir. roterdamin en nezih bolgelerinden, kralingende bulunur, ya da kralingene sinir olur diyelim.

  ha selpak bulmak ise amac bence en olasi cozum turkiyeye gitmektir. eger pecete/kagit havlu/tuavlet kagidi gibi muadili seyler araniyorsa bir zahmet kantin ya da en yakin tuvalet sorulabilir.
 • adını rotterdam'da doğmuş, rönesans döneminde ortaya çıkan hümanizm akımının yaratıcılarından desiderius erasmus'tan alan saygın üniversite.

  içinde barındırdığı rotterdam school of management fakültesi ise, princeton üniversitesi'nin 2011 araştırmalarına göre internasyonel sıralamada 3. olmuştur.

  http://www.rsm.nl/…me/news/detail?p_item_id=7178031