şükela:  tümü | bugün
 • amaç yalnizca baska ulkede ogrenim gormek degil, baska kulturleri gormek oldugundan eger kisi degismez ve gelismezse gariplik var demektir.
  farkli kulturleri yasayan insanin dogal olarak sergiledigi tutumdur.
 • üniversiteler'de bol bol gördüğümüz öğrencidir. 'yaa mına koyum adamlar aşmış ya, ben ileride orayada yaşamayı düşünüyorum' diyerek mal mal konuşurlar. bazıları estonya slovenya gibi dandik yerlerde ortalamanın amına koyarlar bedavadan dersler geçerler.(muhasebe dersi için bile vize-finale girmeden ödev yapıldığını duydum birinden) bir de sözde avrupa gördüklerini sanarlar. bazıları da harbi harbi ingiltere'ye falan gidip, dersleri geçmek için kıçını yırtmış öğrenciler de vardır, bırakta bu adamın da havası olsun. esas erasmus yapmış olanlar bu adamlardır benim gözümde. öyle gidecen dandik dandik ülkelere face'den fotolar paylaşıcan falan geçin sonra da kendini bir bok zannedecen. muhasebe'yi ödev yaparak geçen adamın muhasebesi ne kadar iyi olabilir ki adam genel muhasebeyi aa ile geçmiş sonra hesap planı ne falan diyor.
 • yav bu benim arkadaşıma oldu.

  erasmusa gitti vatandaş (iskoçya). sosyal medya zımbırtılarında çektiği fotoğrafları falan görüyordum. arada yazıyordum falan ona da, yarı onu, yarı da iskoçyayı merak ediyordum zira. eğlendi etti döndü neyse kısa keseyim.

  türkiye'ye döndüğünden beri görüşmüyoruz. yazıyorum cevap yok falan. eh ben üniversitedeyim (uzattım okulu) o da okulu bitirdi o sırada. ailesinin yanına geri döndü.

  anlaşılan avrupaya gidip dönen insanlar öyle bir dünya görüyorlar ki, buradaki insanları sallamamaya başlıyorlar. valla bilmiyorum belki de ben yanlış anlıyorum.

  neyse bir de ben gideyim, bakalım o dünya nasılmış *