şükela:  tümü | bugün
 • 2018-2019 eğitim dönenimde italya’da hibeli erasmus kazanmış beni ve diğer arkadaşlarımı her geçen gün derin düşüncelere sevk eden durum. ailelerimiz tarafından gönderilecek 1000 türk lirası 164 euro ediyor yani o ülkenin 164 para birimi. bu ülkede başarılı olmak, öğrenmeye, keşfetmeye hevesli olmak bile suç.

  halbu ki çok sevinçli olmalıydık, dışarı çıkıp bişeyler içip hayal kurmalıydık. gençlerin aldığınız ahları bir gün sorulur elbet.

  bkz:(bela vaziyyatin içina soxum)
 • ekimde yüksek lisans erasmus için polonya’ya gidiyorum amk ne bok yiyeceğim bilmiyorum .
 • erasmus hibesinin euro olarak yatması nedeniyle çok da şeapılmaması gereken durum. bu taraftan bakınca mutlu olabiliyor insan az da olsa
 • erasmusa gitmeden önce söylendiği gibi hibe gerçekten de yetmiyor, onun dışında gönderilen para mecburen tl'den çevirerek götürülüyor. şahsen ben euro 3 lirayken zorlanmıştım şu anki durum çok üzücü gerçekten.
 • 2012'de 800 euro civari alıyorduk. parayı pounda çevirince geçinmek zor oluyordu. sterlin o zamanlar 2.6 dolaylarındaydı galiba. ailem bana 2000 euro vermişti. o da yaklaşık 4500 tl falandı. şimdi gerçekten zor.
 • hibenin yetmesi imkansiz ! burasi cok net, onun icin durumu yetmeyen ama kendini de gelistirmek isteyen insanlari da iyi gunler beklemiyor ne yazik ki.
 • ülkedeki herkesi işletme okuyup kasiyer olacak diye düşünenleri göstermiş başlık. 18-19 eğitim öğretim yılı için 10 ay italya’ya gidiyorum. aylık 500 euro hibeye ek olarak 300 euro gibi bir miktar belirledim. evet 6 ile çarpıyoruz ve yıl içinde çok daha artabilir ama elime geçen fırsatı değerlendirmem gerektiğini düşünüyorum. diğer hak kazanan yazarların da bu şekilde düşünmelerini öneririm zira kimse size git şu kadar ay orada kal ve ayda 500 euro verelim demeyecek.
 • ülkede işletme okuyanların kasiyer olmasından çok bu insanların yurt dışında dilini ve ufkunu geliştirmesine takan sığırlar damlamış hemen.
  bu insanların her geçen gün sayısının artması korkunç.

  not: mimarlık okuyorum italya’ya gitmişken bırakta bi etrafımı gezip, mimari yapıları inceleyeyim değil mi sığırcık?
 • erasmus hibesini vergilerle cebinden ödediğini düşünenler varmış ciddi ciddi. insan her geçen gün hayret ediyor.
 • erasmus'a giden kızın asıl amacı başlığı dışında erasmus hakkında bir şey bilmeyen kıskançları ortaya dökmüş. gitmesinmiş. tabi lan gitmesinler. otursunlar, dünya görmesinler, eğitim, kültür, üniversite hayatı orta doğu dışında nasıl oluyor, modern çağ ne menem bir şey anlamasınlar. iktidar yalakalığı ile rektör olmuş insanların yönettiği üniversitelerden kafalarını kaldırmasınlar.

  gidin arkadaşlar, gezin de görün de, aileniz sıkıntıya girecekse gerekirse yarı zamanlı işte çalışın ama fırsatınız varsa kaçırmayın. bu kıskançlar erasmus'a giden kızın asıl amacı başlıklarında konuşsunlar.