şükela:  tümü | bugün
 • muhteşem çocuk an itibarı ile sadece 11 yaşında, yaptıkları ülkemizin lisans mezunu mühendislerinin yapabileceğinin çoğundan ileri.

  hakındaki üniversiteli abileri ile yarıştığı robot yarışması haberi:

  http://www.hurriyetkampus.com/…rkesi-dumura-ugratti

  bu da kendi websitesi. projeleri yaşının çok ilerisinde:

  http://www.erayaktokluk.com/

  .
 • türkiye inovasyon haftası kapsamında düzenlenen intel robot yarışmasında birinci olan bebe. bebe dediğime bakmayın cin gibi.

  https://www.facebook.com/…k/videos/566103686877486/

  ayar da veriyor
 • robot yarışmalarında sık sık gördüğüm ve takdir ettiğim çocuk. ailesi amerikan kolejine vermekle pek doğru bir adım atmış, türkiye'nin on binlerce parlak beyinli çocuğu bitmek bilmez sınavların beş şıkkı arasında kaybolup gitti zira. umarım lisans hayatına yurtdışında devam eder.

  edit: ailesi burayı okuyorsa, vaktinin büyük çoğunluğunu robotlarla ve yazılımla geçiren eray kardeşimizin lisede matematik ile fizik'e en az robotlar kadar önem vermesini tavsiye ederim. lisans ve lisans sonrası hayatında da büyük başarılar elde edebilmesi için lise müfredatından matematik ile fizik bilgilerine çok ama çok ihtiyacı olacak.
 • bu çocuğun bu seneki halini gördüm. ufak bir veletten ergen irisine dönüşmüş. kendisi malesef yaşının verdiği heyecanla nasıl davranması gerektiğini bilmiyordu. herkese çok iyiyim imajı çizse de kaybedince sağa sola saldırıyor milleti suçluyordu.

  bu sene de bir tane birincilik bir tane üçüncülük almış 15. odtü robot günlerinde. her sene her kaybedişinde sinirden çıldırışını gördükçe. hakemlere, rakiplerine ithamlarda bulunduğunu gördükçe katıldığı her kategoride ilk üçü garantileyebilecek robotlar üretip çıldırışını görmek gibi bir hedefim var. fakat öncesinde lisans hayatım, sonrasında da iş hayatım buna engel oluyor.

  yapmayacağımı bile bile umarım seneye diyorum.