şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yazdığı son tiyatro oyunu baş belası ile beğenilen ve şimdilerde (bkz: seksenler) dizisinde sol açık nevzat'ı oynayan başarılı senarist ve oyuncu. aynı zamanda karagöz ustası(hayali) ve meddahtır kendisi.
 • sol açık nevzat rolünün televizyon dünyasında çıkacağı basamaklardan yalnız birisi olduğuna inandığım marmara edebiyat mezunu oyuncu-senarist. ziyadesiyle eray ismini kullanır. aslen çankırılı olan bu abimizin muhabbeti demli çay eşliğinde yakılan sabah sigarası tadındadır.**

  ayrıca marmara üniversitesi'nde tiyatro kursu derslerinin aykırı hocasıdır.. içinde ki tiyatrocunun elinden tutar ve sahneye atar bu ben miyim ulan diye şaşarsın.

  diğer yandan karagöz ustasıdır.oyunlarını kendi kaleme aldığından gölge oyununu çocuk oyunu statüsünden çıkartıp herkesin eğlenebileceği bir hale sokmuştur.. bir çok üniversitede koca koca adamları kıkır kıkır güldürmeyi başarmıştır.

  sanatçının, ekseriyet karagöz hacivat odaklı türk temaşa sanatlar yönüyle incelendiği bir röportaj: http://www.aksam.com.tr/…-yasatma-azmi--64383h.html

  yazarı olduğu baş belası adlı oyun hakkında verdiği bir röportaj: http://www.hurriyet.com.tr/keyif/19945132.asp
 • 28 nisan 1986 çankırı doğumlu oyuncu, oyun yazarı, meddah.

  aynı zamanda söz yazarlığı da var diye duyduk. iyi de yazıyormuş...
  bloğuna buradan ulaşılabilir.

  yazmış olduğu baş belası adlı başarılı oyunun yanı sıra, bir süredir seksenler adlı dizide, sol açık nevzat isimli solcu karakteri canlandırmaktadır.

  başarılı olduğu kadar alçak gönüllü oluşu ile de sevilen oyuncunun muhabbetine de doyum olmaz. fakat kendisi ile şarkı bulma yarışına girilmemelidir, her kelimeden şarkı türetir, doğaçlamada üzerine yoktur.
 • kalbi iyi olan ender sanatçılardanır,sevdigim bir arkadaşımdır.
 • dün akşam, kendisinin yazmış olduğu oyuna gittik kozzyde. böyle, çoluk çombalak...

  yazmış olduğu 'gizli özne' oyunu kesinlikle keyifliydi... oyunculuklara aldırmayıp olaya odaklanır, kendini verirsen çok ince espriler var, adam oyunu zaten geri zekalılar için yazmamış, belli. hani gülerken, 'kimse de gülmüyor lan, salak gibi olacağım' diye kasmak yerine, espriyi anlayan kişi olarak tadını çıkarmak çok hoş. ama adam sol açık nevzat zaten, espriler de yerinde...

  kendisine küçük bir tavsiye, ''ezberlediğim cümleleri sıralayıp şu sahneden inince de şu kişiyle şuraya gideriz, şu gün de maç vardı, bugün de kuaför randevum var...'' gibi, sahnede bile hala kendi olan insanlarla çalışmamalı. güzel yazıyorsun, çok emek veriyorsun, başarılısın, ve bence başarılı insanlarla çalışmalısın... sahneye çıkan insan, canlandırdığı karakteri yaşamalı ki, izleyen de 'bu adamın canlandırdığı şu kişi..' diye izlemek yerine, 'hahaa adama bak ya, ne kadar da..' diye o karakteri izleyebilsin.

  yazdığı oyunlarda kesinlikle kendisinin de oynaması gerek. seyirciyi, yetenekli bir oyuncudan mahrum bırakmamalı, yazarken yaşadığı karakteri bence bir de ondan izleyip oyunculuk denen şeyi görebilmeliyiz.

  sevgiler, saygılar...

  ve de unutmadan, tebrikler... yüreğine sağlık...
 • seksenler dizisindeki sol açık nevzat rolünün üzerine aynı dizinin senaryosuna da el atmıştır.

  seksenler'in ramazan ayında yayınlanacak olan 111. ve 121. bölümleri kendisinin kaleminden çıkmıştır. merakla bekliyoruz.

  ayrıca kendisini ekranda daha fazla görmek istediğimizden, yazarken sol açık nevzat'a biraz torpil geçmesini diliyoruz.
 • bizler sevdiğimiz insanları "daha güzel yerlerde görmek isteriz" diye yüceltiriz. belki olduğu yer onun için en güzelidir de, hicaben gülümser geçerler.

  güzel insandır. serencebey'in eskilerden kalma bir binası, rutubetli bir öğrenci evi, kıt kanaat çalışan bir bilgisayar... pek vakit çay içmişliğimiz, sohbet etmişliğimiz vardır. kalemi güzeldir, mizahı güzeldir.
 • sonraki işi merakla beklenen, seksenler dizisinin senaristi.
 • doğum günün kutlu olsun güzel insan