şükela:  tümü | bugün
  • 1943 yılında istanbul erkek lisesi ni 1.likle tamamlayıp üniversiteye sınavsız geçiş hakkı olmasına rağmen itü nün sınavlarına girip, 3.98 not ortalaması ile mezun olmuştur. kaynak
  • (bkz: kutsal inek)
  • çok zeki ve faydalı bir insandı. memura %50 gibi büyük bir zam yaparak tarihe geçti. zamanında her dediği de günümüzde tek tek çıkıyor.
  • keşke şeriat getirmek adına değil de müslümanları düzeltmek adına çalışsaydı dedirtir.

itü efsanelerindendir. itülüler, hiç sevmeseler bile, erbakan'a saygı duyarlar. özellikle de teknik resim dersindeki başarısından dolayı.
  • memlekete zerre faydası olmadığını düşünen cahilleri görmemizi sağlayan başlık.

adamın maaşlara yaptığı zamları ülke tarihinde gören olmadı.

yavaş gelin lan editi :

özel mesajla küfür etmeden önce bi baksanız mı ?

valla bu memleketin solcusu da sağcısı gibi bağnaz. efe aydal'ın da dediği gibi sol gericilerle dolu ortalık.
    erbakan yakışıklı adamdı yazsam vatan haini ilan edecek yığınla insan varmış sözlükte onu da görmüş olduk.

şunu da not düşüp çıkayım ben.
    bir şeyin fanatiği olan herkes aptaldır! ya da aptal adayıdır!
  • kendisinin memlekete en büyük faydası;

(bkz: recep tayyip erdoğan)

konuya gelirsek, itü'yü böyle bitirmesinin sebebi patatestir. rahmetli pek severdi patatesi.

*

edit: ironi man diye bir marvel karakteri yok muydu ya?

edit2: (bkz: patates dini)
  • bence çevresi kötüydü, zeki bir insan olduğu halde radikal müslüman diye üstüne gidilmeseydi, sadece kendi içinde yaşadığı bir inanç olarak kalabilirdi.

yani (bkz: sabahattin ali) solculuğu gibi onun da islamcılığı bir gençlik ateşi olarak kalabilirdi.

tobb başkanlığına seçilmiş, büyük sanayicilere karşı anadolulu tüccarları ve sanayicileri savunmuş. süleyman demirel siyasette güçlü olduğu için onu makamını kullanarak makamından ettirmiştir. hâl böyle olunca da onların karşısına siyasetçi olarak çıkma kararı almış, arkasında taraftar toplamak için de üniversite ve lise yıllarında o zamanki anlayış tarafından dışlanmış islamcıları toplama kararı almıştır. nitekim başarılı da oluyor ama bir kitle kontrolsüz büyüyünce içine kim girip kim çıkar belli de olmaz. en başta kendini mesih ilan eden hasan mezarcı gibi tipler doluyor.

edit: mesela bütçe açığını zamla vergiyle kapatan günümüz türkiye'sini de kapsayan konuşması
    dediğinin özeti: bütçe açığını vergilerle, döviz ihtiyacını ne istiyorlarsa şartlarını kabul edin diyerek dış borçla... bu nasıl devlet idaresi? siz napacaksınız? böyle olmaz bu sen de bir şey üreteceksin sen de...
  • erbakan’ın bu ülkeye zerre faydasının olmadığını düşünenler hangi ülkede yaşıyor acaba?
  • dini kullanan mevcut iktidar ve mevcut muhalefetin (evet ekrem fani sana diyorum) sempatizanlari tarafindan seriatci diye nitelendirilen adamin basarisi.
  • diplomasi olan birinin yaptigi basarimdir.
    sevmem ama ,
    (bkz: diploma)
    d i p lo m a
    d
    i
    p
    l
    o
    m
    a
    yani diyorum diplomasi var diyorum.
    biliyorum kiziyorsun, bence buralari bile okuyorsun (belki de ilk okul diploman oldugundan okuyabiliyorsun )
    aklina gelsin diyorum
    abinin diplomasi vardi
    ama senin yok
    her seyin yasadisi
    diploman yok.
    yaz bunu bír bosa kagida defalarca.
    belki gercek bir diploma verirler sana.