şükela:  tümü | bugün
348 entry daha
  • gırmızı çizgiyi izlerken futbolla alakası olmayan, daha önce hiç görmemişin; aaaaa bu kim yahu, melih gökçek’in oğlu gibi nidasıyla koptuğum fitbol emekçisi!!! ee demek ki; london’da ev, epl’de brighton maçı izledim maslahatını anlamayıp idrak edemeyenler de olacak. ne diyim allah hepimizin yolunu açık edip; kamera gördüm en bişi ben anlarımlardan ıslah etsin. bu arada, yahu şu bizim küçük burjuvanın london aşkı nedir arkadaş; ne diyim allah hepimizi ıslah etsin!!!!
  • her insan gibi egosu, kendini beğenmişliği, havası var. belki bunda ortalamadan biraz fazla. yalnız kendisinin burada hakaretlere varan yoğun eleştirileri hakeden biri olduğunu düşünmüyorum. uzun süredir kırmızı çizgi programını takip ediyorum, sanıyorum bir-iki spoiler dışında kötü bir şey yapmışlığı, terbiyesizliği vesaire olmadı. kendi halinde takılan, mutlu olan bir arkadaş işte. "eski türkiye'de" sıklıkla kullanılan bir euro-türk tipolojisi vardı, yerine göre aşağılama, yerine göre övgü içeren. erbatur da onlardan biri bence. avrupalı gibi yaşamaya özenen, oradaki davranış kalıplarını benimsemiş, kültürü içselleştirmiş biri. ama kimseye zararı yok. gördüğüm kadarıyla kendi geleneğine ve kültürüne de yabancı değil, türk sanat musikisine birçoğumuzdan çok daha hakim duruyor ve kendisinden 10-20 yaş büyük adamlarla bile türk kültürünün her dalıyla ilgili muhabbet edebiliyor. bence yeni nesil höy-höy kaba tiplerdense böyle efendi ve kültürlü insanların olması çok daha iyidir.
  • son kırmızı çizgi'de "o eski tofaş da ne iyi takımdı ya. david rivers, zan tabak(!?), marko milic(!?)..." diyerek güldürmüş boş yapma üstadı. efsane tofaş'tan jan vesely ile bogdan bogdanovic'i saymayı unuttu yalnız.

fırsatını yaratıp ikide bir ekşi sözlük'e sallayacağına, şu içi boş çok bilen adam pozlarından sıyrılmaya baksan daha iyi yapmış olursun artist seni.
  • piç takılmaya çalışan ineklerden biri.

- yok be knks!
  • (bkz: #37732432)
  • renkli bir kişilik.

seviyoruz kendisini.
  • ekşi sözlük nickini merak ettiğim spor gazetecisi.
  • sampdoria kulübünün (bkz: andrea doria) tarafından kurulduğunu iddia eden sunucu. kardeş yavaş üfür arada 400 yıl var.*

doğrusu için: u.c. sampdoria iki farklı kulübün 1946 yılında birleşmesiyle meydana geldi. bu kulüplerden birinin ismi andrea doria dır. tahmin edileceği üzere komutan andrea doria tarafından değil, onun anısına cenova eşrafınca 1895 yılında kurulmuştur.
  • başlıktaki olağanüstü olumlu yorumları yazanlardan veya bunları favorileyenlerden biri olmalı. toplasan, sözlükte bu tanıma uyan 10-15 kişi var (tüm türkiye genelinde bile bu kadar övecek en fazla 25-30 kişi çıkar zaten. hiper elit bir kişi en nihayetinde).

işin özü, ilgili arkadaşlar el atarsa nicki kolayca bulunur aslında. umarım sözlükte de, tv'de yaptığı trollükleri yapmıyordur.
  • şili'de bi arkadaşı vardı bunun bi ara çok bahsederdi. artık hiç bahsetmiyor. araları mi bozuldu nedir ki acaba?
14 entry daha