şükela:  tümü | bugün soru sor
  • "kenan ışık'ı duygulandıran yarışmacı" başlıklı milliyet spotunda izlendiği üzere, memleketimden insan manzaraları tadında bir öyküye sahip olan istanbul üniversitesi tıp fakültesi 5. sınıf öğrencisi adıyamanlı kardeşimiz. babasının kız kardeşini zorla evlendirmek istemesi üzerine kız kardeşini alıp istanbul'a getirmiş, ona yeniden okuma imkanı vermiştir. takdir edilesidir..
  • adamdır. öğrenci haliyle kız kardeşinin kaderini sırtlayacak kadar cesur ve düzgün bir adam. ülkedeki zorla evlendirilmeye çalışılan ufacık kız çocuklarını beş para etmez yaşı geçmişlerin, ağaların elinden bu adam gibi kafalar ve yürekler kurtaracak. helal olsun lan.
  • kim milyoner olmak ister yarışmasına katılan istanbul üniversitesi 5. sınıf tıp öğrencisi.yaptıklarıyla beni duygulandırdı , şaşırttı ve en son şok etti. "yok artık bu kadar da torpil geçilmez, geçildiği belli edilmez" dediğim soruda yeşil reçeteyi bilemiyorsa, orda oturmak gerçekten çok heyecan verici olmalı. denemeliyim
  • youtube'da denk geldiğim ve beni gerçekten duygulandıran videodaki yarışmacıdır. tabi akibetini bilmiyoruz fakat işin en ilginç yanı babası olduğunu iddia eden birinin videonun altına yazdığı yorumdur. yorumda en dikkat çekici şey kızını dayısının 'allahın emriyle' istemesidir. yazık. videosu
  • az once sosyal medya uzerinden meslekten ihrac edildigini ogrendigim guzel insan.

ercan henuz ogrenciyken kim 500 milyar ister adli yarismaya katilarak babasinin kiz kardesine( zorla evlendormek istemesi) yaptigi zulme karsi nasil mucadele ettigini tum turkiye halkiyla paylasti. boylelikle binlerce insanin yureginde taht kurdu. gun geldi tip fakultesinden mezun olarak hekim oldu. hekim oldugu donemde ezidi soykirimdan kacan yuzbinlerce ezidiye yalnizca insani yardim yapti. bununla da yetinmeyerek kimsenin cesaret edemeyecegi ucra kasabalara(beytussebap) giderek hekimlik yapti...

gorevini dort dortluk icra eden bu hekim arkadasin ihrac edildigini ogrenmekteyiz. twitter de binlerce kisi buna itiraz etmekte ancak bu yeterli degil. ercan in isine donebilmesi icin simdi sozluge ihtiyaci var. umarim desteklerinizi esirgemezsiniz.
    .