şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ergenekon davası sanıklarındandır.

  bugünkü duruşmada, kardak krizinde adaya çıkan timin komutanı olan türkşen, ercan kireçtepe'yi şu sözlerle savunmuştur;

  “buradakilere baktığınızda terör örgütü şüphelisi olarak görebilirsiniz ama ben ercan kireçtepe’ye bakınca kardak’a gidecek botun benzini olmadığı için kredi kartıyla benzin alan kişiyi görüyorum. o bayrak oradan gidecek diye 3 saat içinde benzini alıp ekmek arası peynir yaparak oraya gittik. dönemin başbakanı tansu çiller, dönemin deniz kuvvetleri komutanı güven erkaya’yı arıyor. o da bizi aradı. ben nasıl ‘komutanım benzin yok’ diyeyim. şimdi ise burada terör örgütü üyeliğinden yargılanıyoruz..."
 • 2 ağustos 2018’de alınan yüksek askeri şura kararlarına göre ercan kireçtepe ve mustafa turhan ecevit tuğamiral rütbesine terfi ettiler.

  muvaffakiyetler diliyoruz ağabeylerim.
 • kardak'a çıkmadan, botlar için kışlada mazot olmaması üzerine kendi kredi kartıyla botlar için mazot alan ve bu olay mahkemelerde aleyhine delil olarak sayılan daha sonraları uzun yıllar hapis yatan, şimdilerin tuğamirali. kardak kayalıklarına çıkan iki timden birinin komutanı.

  amirallik haberini akşam görünce kendi yakınım olmuş gibi sevindim. ne demişler? en son umut tükenirmiş.

  hasdal cezaevi b-2 koğuşundan başlayan bir kahramanlık hikayesi yazdın komutanım, buraları okuyorsan selam olsun.
 • liste üzerinde tuğgeneral olarak gözüküyorlar. yazım hatası diyeceğim ama sadece iki isim özelinde olması hata değil gibi duruyor. yeni bir yapılanma olabilir.

  hakettiği değeri almıştır. umarım uzun yıllar görev yapabilirler.
 • tugamiral olmustur, kardak kahramani.
 • acaba ankara hükümetiyavaş yavaş aklını başına mı almaktadır dedirten, hak ettiği yere yıllar sonra, devlet içindeki örgütler ve onların siyasi uzantıları nedeniyle, daha yeni gelebilmiş asker.