• 1968 dogumlu 1. ligde fenerbahce (1 sezon) ve samsunspor formalari ile bugune kadar 313 mac oynayip, 18 gol atan defans oyuncusu;bu sure icerisinde 11 kirmizi 50 sari kart gorerek, halen oynayan futbolcular arasinda bu alanda liderligini acik ara onde surdurmektedir; rakiplerine karsi balta gibi davranan ercan, hakem ergul yucedag'i seyircilerden korudugu icin ayni zamanda fairplay odullu bir sporcudur.
  • ayrıca ercan kologlu samsunspor takımı formasıyla çıktıgı futbol müsabakalarında kendi kalesine attıgı gollerden sonra karşı kaleye yaptıgı ataklarla ve şahsi oyunuylada gemisini kurtaran kaptan olmuştur zaman zaman.
  • (bkz: erkan gologlu)
  • 35 yaşına gelmiş artık futbolu bırakması gereken kişi. gençlere yol açmalı bence.
  • (bkz: erman toroglu)
  • vakti zamanında bir trabzonspor maçında kırmızı kart görmüş penaltı yaptırmıştır.asıl olay da bundan sonra kopmuştur zaten.ercan sahayı terketmez ,penaltı atılır gol olur,ercan yan hakeme koşar ben çıkmamıştım ki öyle penaltı olmaz hatalı der.hakem de penaltıyı tekrarlatır.bu sefer de allum buker gole izin vermez.böyle bir adamdı ercan;delidolu ,kazma, balta ama uyanık. kariyerinin sonlarına doğru takımdan da kovuldu .ama eski dönemin balta defansları arasında recep çetin ile her zaman en başta anılacaktır.
  • zamaninda pet sise ve tas yagmuruna tutulan hakemi koruyarak fair play odulu alan futbolcu.

ancak 1998-99 sezonunda son ve hayati onemi olan besiktas - samsunspor macinda kale cizgisindeki topa plonjon yapip elle cikartmistir. (mac berabere bitmistir)mactan sonra yapilan roportajda ise kazanmak icin yapmak zorundaydim diyerek odulun yanlis kisiye verildigini gostermistir.
  • samsunsporda menejerlik görevini yürüten futbolcu eskisi.
  • (bkz: sina koloğlu)
hesabın var mı? giriş yap