şükela:  tümü | bugün
  • kendisini bloomberght küresel piyasalar programinda keyifle izliyoruz. genelde perşembe akşamları gizem öztok altınsaçla beraber güzel yorumlara imza atıyorlar. kendisini hiç bir şeyden mutlu olmuyor , kolay ikna olmuyor . stüdyoyu uzaylılar bassa ona bile şaşırmayacak bir karakter çiziyor. işin iç yüzü başka, dışardan göründüğü gibi değil insanı..
  • dünyanın en inanılmaz ekonomi yorumcusu olabilir.

bir iki program izlemek zorunda kaldım, piyasaları filan az bilsem gözlüğüne sakalına ve kendinden emin konuşmasına kanabilirdim. aman diyeyim genelde atarlı abla oluyor yanında, onu dinleyin fena değil ama ercan uysal beyfendi konuşmaya başlayınca hemen mute'a alabilirsiniz.

adama bildiğini unutturur.
  • az önce ettiği kavgayı karakolda komisere anlatıyor halindeki ekonomi yorumcusu.
  • piyasa niye cikiyo anlamiyorum diyen sitratejist. ya birader sen bilmicen bakkal cakkal mi bilecek?

zaten cikacagini ongoremedin, hadi cikti git arastir ogren.

sonra da der ki, piyasa yanlis fiyatliyo.

mesela; borsa mart ortasi 86bin oldu, ben anlamiyorum, piyasa yanlis fiyatliyo. hop 97bin(temettu dahil, reinvested). yuzde 10 la. tasak mi geciyon. hergun 4milyar tl hacmin oldugu piyasa mi yanlis fiyatliyo. sakamisin olm.

yorum su; riskler devam ediyo. lannn!!

gariban vatandas da bilmez, bu keko gider petrol tahmini yapar. 60dolar ongoruyodum der. petrol gorse havyar zanneder amk. 60olacakmis. la yoru.

faydali tek kelam etmez. ama sorsan obamacare filan anlatir canimin ici. cok onemliymis gibi. tey allaam.

bak bole bilmis bilmis kof tipler salliyo ya, deliriyorum yemin ediyorum. neyse fiski iceyim ben.
  • çok iyi bir ekonomist ama sivri dilli ve dürüst olduğu için artık televizyona çıkartmıyorlar. eskiden bloomberg’de çıkardı. youtube’de bazen çıkıyor kıyıda köşede kalmış medyada.