şükela:  tümü | bugün
 • yillardir varligini degisen dekorlarina, tatlarina ragmen saglam bir sekilde surduren gzuel bir kafedir erciyes. iki uc abladir yanlis hatirlamiyorsam sahibleri. nazik, ince guler yuzlu bir kac arkadas yani. bir zamanlar ne de guzeldi dekoru,ya bitki caylari onlara diyecek yoktu. bodum fincanlarda gelirdi cam bir suzgec olurdu icinde, cay iste dem alirdi orada, fincanin agzi cam ile kapali yine. her cayin ayri bir dem alma vakti vardi. dakikasini o zarif hanim bilir gelir icime sunardi dem alinca. sevdikleri musterilerine tatli yaninda dondurma ikram ederlerdi. eski mecmualar dizilirdi masaya, eskiden soz acilir zarif bayanlarin yasi cikmasin diye ortaya hemencecik kapatilirdi..eski bir piyano durur yillarca ayni yerde..ilk gittigimde acemice calmistim bir kac parca, tek musteri yoktu, alkis aldi yine de her parca..ne zaman berbat bir parca calsam yine de alkis aldim..o denli keyifli bir yerdi benim icin erciyes. simdilerde bilgi universitesi ardindan da beykent universitesi gencligine uyum saglamaya baslamis siradan bir kafe. salatasi tavuk izgarasi ovulen..muzikleri ne icin calindigi bilinmeyen.. ama zarif bayanlar yine de tebessumleriyle insani hos ediyor. var bir seyler var yine de..belki kurtarilir..
 • hollandanın la hey şehrinde karşıma çıkan mekan
 • taksim meydandan, sıraselviler yokuşundan cihangir'e inerken alman hastanesi'nin karşısında (yukarıdan aşağı inişte sağ sırada) yer alan, sıcak ve hoş bir havası bulunan, zaman, zaman canlı müzik de yapılan güler yüzlü bayanların işlettiği ve kendileri tarafından yapılan leziz yiyeceklerin satıldığı (özellikle de apple pieları ile filtre kahveleri de ayrıca tavsiye olunur) bir cafedir.

  genel olarak dekarasyonu ve hakim havası onu şehirdeki diğer cafelerden ayırmaktadır. ahşabın kahverengisinin hakim olduğu, tarihi fotoğraf ve tablolarıyla da desteklenmiş atmosferinde, daha ziyade avrupa'nın tarihi geleneğe sahip cafelerini hatırlatmaktadır. özellikle arka bölümde şehrin kaosundan kaçıp, sakince kafa sükunet dolu atmosferin eşliğinde arkadaşlarımla sohbet edebildiğim cihangir'deki tek cafedir.

  açık adresi ise sıraselviler cad. 32/2 beyoğlu, 34433 taksim, telefonu ise (0212) 245 66 87'dir.
 • kayseri sivas caddesi' nde bulunan cafe.
 • sıraselvilerde yürürken kırmızı neon tabelası olmasa kolayca kaçırılabilecek girişi ve sonradan bunun için kendime oldukça kızsam da isim-konsept ilişkisine dair sahip olduğum ön yargı yüzünden uzunca bir süre varlığından haberdar olmadığım mekandır. şahane cheesecake ve diğer leziz tatlıları içeri adımınızı atar atmaz karşınıza çıktığı için kararsızların gözü mutlaka seçmedikleri tatlıda kalır. 'ev gibi'yi tercih edenlerdenseniz kaçırılmamalı, sıcakkanlı işletmecileri ayrıca bir güzellik.
 • istanbul-taksim'de sıraselviler caddesi üzerinde yer alan kitabevi ve kafe. hoş bir mekan olmasının yanı sıra, bu kafenin en önemli farkı, birçok ünlü yazar ve sanatçının burayı daha önce ziyaret etmiş olmasıdır. bu nedenle, kafede bulunan masalarda orada oturmuş ünlülerin isimleri yazılıdır.

  https://www.google.com.tr/…fe-taksim-istanbul?amp=1