şükela:  tümü | bugün
  • temeli 1 mart 1977’de kurulan kayseri devlet mühendislik ve mimarlık (d.m.m) akademisi'ne dayanan, 1982'de bu günkü ismine kavuşan fakülte. kuruluşunda ilk başta makina ve elektronik mühendisliği bölümleri vardı.
  • şu an itibariyle aktif olarak makine elektronik inşaat endüstri ve bilgisayar mühendisliği bölümleri bulunan, yakın bir zamana kadar jeodezi,tekstil, gıda ve çevre mühendisliği bölümleri açılacak olan fakülte...
  • mezunu olmaktan büyük gurur duydugum, okurken hem sosyal yonden hemde akademik acidan buyuk zevk aldigim, ayrica is bulamamayi erciyes mezunu olmaya baglayan, cok iyi yer ve mevkilerde ki erciyes muhendislik mezunlarindan bi haber, her seyi kotu tarafindan gormeyi adet edinmis, guzelim sehrimi yerden yere vuran tiplerin bol oldugu fakülte...
  • babamin dedigine göre vakti zamaninda (simdi nasi bilmiyormus) çok zor bir okulmus. günde sekiz dersleri varmis, ödevler yap yap bitmezmis, sinavlarin da asagi kalir yani yokmus, ben bu kadarcik dersle nasi bu kadar zorlanirmisim bikbikbik. gerçekler su yüzüne çiksin artik heeyyyt!
  • bu gün kantininde 4 adet güzel insandan oluşan bir grubu görmemle "allahım bu fakülte böyle bir şey görmedi" diyerek kendimden geçtiğim, sonrasında kendime geldiğim, ve ilgili grubun bilgisayar mühendisliği öğrencisi olmaları için dua ettiğim yer.
  • yök tarafından açıklanan 2005 yılında sci'de yer alan makale yayınlama sıralamasında öğretim üyesi başına düşen makale sayısı baz alındığında devlet üniversiteleri mühendislik fakülteleri arasında 4., tüm türkiye üniversiteleri mühendislik fakülteleri arasında 6. olmuş fakülte.
  • değişen eğitim sistemi sadece bu fakülteye has olmayıp, üniversitenin tüm fakültelerini ve bölümlerini kapsamakta olduğu erciyes üniversitesinin köklü fakültesi
  • yapımına yeni başlanan ek binası ile erciyes üniversitesinin en büyük fakültesi olmaya aday fakülte. yapıldığında fakülte içinde kaybolma ihtimali doğacak, bir bölümden diğerine giderken yorulunacak fakülte. keşke ek bina yapana kadar fakülteyi ayrı ayrı binalarda bir kaç alt fakülteye bölselerdi (bkz: itü), daha mı iyi olur du? dedirten fakülte.
  • yök'ün yayınladığı 2006 yılında bölüm ve fakülte bazında sci'da yayımlanan yayın sayılarına göre öğretim üyesi başına 1,35 yayın ile devlet üniversiteleri mühendislik fakülteleri arasında 3., tüm üniversiteler arasında 7. olan fakülte. aynı başarıyı verilen derslerin ve sunulan imkanların kalitesinde, alınan tübitak ve ab destekli projelerde, patentlerde ve üniversite-sanayi işbirliği aktivitelerinde de görmek istiyoruz.

tüm üniversitelerin, tüm fakültelerinin ve bölümlerinin detayları için:
    http://www.yok.gov.tr/…_bolum/tum_universiteler.htm
  • erciyes üniversitesi'nin en iyi fakültelerinden. birkaç ufak tefek hatası olsa da güzel bir yapıda inşa edilmiştir.

hesabın var mı? giriş yap