şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hayırseverler tarafından yaptırılmış ama hayrına iş yapmayan canım üniversitemin hastanesi. kasığımdaki bir şişlik nedeniyle gittim,muayene sonrası ultrason istedi doktor bey, ultrason sıramı aldım beklemedeyim. 18 eylül'de inşallah ultrason çekilip sonucunu (artık ne zaman çıkarsa) alıp iyileşeceğim. mutluyum.
 • ülkemizde sağlık çok gelişti yaaa eskiden kuyruklar vardı diye övünenlerin gelip görmesini dilediğim hastane.

  öncelikle yaradan ne buraya bir insanı düşürsün ne de buralarsız bırakmasın.
  gevher nesibe hastanesi sanırım 13-14 kat. ve asansör sistemi çok yetersiz. hem personel için hem de vatandaşlar için. insanlar perişan oluyorlar.
  hastane hiç temiz değil. görevlilere sabunluklarda sabun yok millet komşu servislere gidiyor yardımcı olabilir misiniz diyoruz, gitsinler diyor bir sabunu doldurmuyor. temizlik görevlisi, hasta bakıcısı, sağlık memuru, asistan doktoru hepsi birbirine benziyor. iş yapmaktan insanlara iki cümle söyleyip bilgi vermekten acizler. allah'tan hemşireleri çok anlayışlıydı bulunduğumuz servisin de adli bir olay yaşamadan zor da olsa taburcu olabildik.

  asistan doktorların burnu kaf dağında. gerçi sağlık sektöründe çalışan çoğu çalışan mesleki duyarsızlaşma yaşıyor. insanlar için hayati olan konular onlar için çok sıradan oluyor. profesör talimat veriyor bu hastaya şunu şunu yapın, şöyle takip edilsin böyle olsun diye asistanlar onun yanında süt dökmüş kedi gibi "tamam hocam" deyip geçiştiriyorlar 4 gün boyunca hiçbir işlem yapmadan hastayı yatırıyorlar. söyleyince sorgulayınca da siz nasıl hastasınız bekleyeceksiniz cart curt diyorlar. (bkz: doktorların bilinçli hastaya tahammül edememesi) gerçekten böyle bir şey var yani. arkadaşım siz bizlerden yüksek puan alarak, çalışarak, didinerek, yıllarca emek vererek o noktaya gelmiş olabilirsiniz. haklı da olabilirsiniz ancak vatandaşı küçük görmek ne demektir ya? seçtiğiniz meslek bu ülke şartlarında oldukça yüksek getirisi olan ve insanlara yardımcı olarak para kazanabileceğiniz bir meslek. aferdesiniz ama hayvan gibi muamele edilmeyi hiçbir insan haketmiyor. size gelen insanların cahil, okumuş, fakir, zengin, kro, bağımlı, inançlı, inançsız vs. olması sizin davranışlarınızı etkilememeli. bizim işimiz de vatandaşa hizmet etmek ama gelen insanlar dezavantajlı olmasına rağmen sizler gibi davranmıyoruz. elimizden geldiğince bir şeyleri açıklamaya, çok bekletmemeye, yasal çerçevede ne yapılması gerekiyorsa onu yapmaya çalışıyoruz.

  neyse konu hastaneden ta nerelere geldi... velsahıl kelam ülkenin birçok yerinde olduğu gibi burada da bir laşkalık, boşvermişlik, bananecilik almış başını gitmiş.