şükela:  tümü | bugün
  • üstte durması, herkesin görmesi gereken icraattır.
  • üzgünüm ama mümkün değil, "lütfen dokunmayın" yazıyor arabanın üstünde. ne yazık ki bu şekilde olmaz.
  • sonu, hacettepenin yaptığı evt s1 gibi olmamasını dilediğim güzel projedir. devlet tarafından sahip çıkılmamıştı zira.

ayrıca aselsan, havelsanın en az %60 ının odtülü olduğunu iddia eden arkadaş ya saymayı bilmiyor ya da tanıdığı 3-4 odtülü mühendis aselsanda çalışıyor..

bok atanları da anlamıyorum. koca ülkenin yarısı yatıyor, çalışan 3-5 insana da yapamayanlar bu bin yıl öncesinin teknolojisi diye bok atıyor.

ulan ülkede 10 nm seviyesinde transistör üretip, kendi fpga'imize kendi işlemcilerimizi basacağımız altyapı var da biz mi yapmıyoruz.
  • aynısını gemi atelyesinde yaparım. yeterki 20-25 gibi verin yeter. ciddiyim.
  • (bkz: pesla)
  • 4,8 kw (~ 6,5 beygir) ile 100km gidebilen araba. ki muhtemelen düz yolda test edilmiştir. arkadaşlara öncelikle kalem pil yerine köşeli pil öneriyorum, akım daha yüksek oluyor.

pil hücreleri arttırılarak 300km mesafe hedeflenmiş. sadece dış görüntüsüne bakarak söylüyorum bu araç arttırılmış pil hücreleri ve şoförüyle birlikte en az 400 kilo gelir. 6,5 beygir güçle 400kiloluk bir yükü türkiye yollarında 300km götüremezsiniz çünkü o uzunlukta tamamen düz (ova misali) bir yolunuz yok ve bu araç hiçbir şekilde bu motor gücüyle rampa çıkamaz.

velhasıl üretenlerin de söyledikleri gibi "aracımızın bazı eksikleri vardır, detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin"

umarım birkaç yıl içinde büyüyüp güçlenecek araba.