şükela:  tümü | bugün
 • kayseri erciyesspor'un otelde kalacak paraları olmadığından diyarbekir sporla oynanacak maç için gece yola çıkıp 10 saatlik diyarbakır yolculuğunun ardından otobüste maç saatini beklemesi olayıdır.

  --- spoiler ---

  otelde kalacak paraları olmadığından gece yola çıkıp maç saatini otobüste beklemişler
  maddi ve manevi anlamda kaderiyle baş başa kalan kayseri erciyesspor'un, diyarbekirspor maçı için otelde kalacak paraları olmadığından kayseriden gece yola çıktıkları ve 10 saatlik yolculuktan sonra sabah maçın oynandığı şilbe spor kompleksine gelerek maç saatini bekledikleri ortaya çıktı. sabah saatlerinde maçın yapıldığı tesise giden diyarbekirspor yöneticileri, otobüste bekleyen rakip takım kafilesini görünce kendilerine bir ihtiyaçları olup olmadığı sorduğu ve ardından kafileyi kahvaltıya götürdükleri belirtildi. daha sonra kendileri açısından prestij mücadelesi olan maçı 10-1 gibi farklı bir skor ile kaybeden kayseri erciyesspor'lu futbolcular maçın bitiş düdüğü ile gözyaşlarına hakim olamadı.

  maç boyunca diyarbekirspor taraftarlarının da tezahüratlar ile moral vermeye çalıştığı kayseri erciyessporlu futbolcular, maçtan sonra bal'a düşmeleri kesinleştiği için gözyaşlarını tutamazken, diyarbakırsporlu futbolcular rakip takıp oyuncularını teselli etmeye çalıştıkları görüldü. diyarbakırlı taraftarlar tribüne çağırdıkları kayseri erciyessporlu futbolcuları, paranız yoksa onurunuz var tezahüratı ile destekledı. maçtan sonra diyarbekirspor yöneticileri, bir döneme damgasını vurun rakip takım oyuncularını yemeğe götürdükten sonra kentten kayseri'ye uğurladı.

  --- spoiler ---

  daha önce de maddi imkansızlıklar yüzünden van deplasmanına gidemeyen erciyesspor'un küme düşmesi kesinleşmiş.
  futboldan pek anlamayan bir insan olarak kayseri gibi zengin bir şehrin, bir zamanlar avrupa kupalarına gitmeyi başararak kendilerini onurlandıran bir takıma bu denli sırtını dönmüş olmasını anlamış değilim.
  haberi okumak için
 • kayseri gibi zengin bir şehirde takıma sahip çıkacak kimsenin olmaması acıklı durum. olaylara hakim değilim, kayserili arkadaşlar aydınlatsın bizi.
 • maalesef geçmişte hacettepespor(ya da eski adıyla g.birliği oftaş) ve ankaragücü'nün yaşadığı olayı kayseri erciyesspor ve bu sezon da gaziantepspor yaşıyor.nasıl mı?
  bir şehirde bulunan spor kulübünün içişlerine siyaset ile belediye nüfuz etmişse ve o şehri ligde temsil eden birden fazla spor kulübü varsa malesef belediyeye yakın olan kulüp kollanıp öteki kulüp yokmuş gibi davranılıyor ve küme düşen kulübün oyuncuları aniden şehrin diğer takımına transfer ediliyor.tabiki bunda oyuncuların alt ligde veya hedefsiz bir kulüpte oynamak istememesi ve alacak-maaş meselesi de önemli bir faktör.
  ancak asıl acı durum şu : k.erciyesspor küme düştüğünde tahminimce şehir ve siyasiler tüm desteğini kayserispor'a kaydırdı ve aynı durumdan muzdarip olan gaziantepspor da küme düştüğünde de şehrin belediye takımı olan gaziantep bbsk ani bir kararla isim değiştirip tüm destekler ona kaydırıldı.tabi bu olayda gaziantep'in küme düşmesinden dolayı isim benzerliğinden dolayı olan zorunlu değişikliğin de payı var ama neyse konumuz bununla alakalı değil.açıkçası bugün türkiye'de anadolu kulüpleri siyasetin oy malzemesi ve oyuncağı olmuş konumdalar.
  bursaspor'un son yıllardaki düşüşünü incelerseniz orada da aynı durumun yaşandığını göreceksiniz çünkü eski belediye başkanı istifa edene kadar belediye kulübün kılcal damarlarına kadar nüfuz etmişti ve bursaspor bu kötü yönetim şeklinden dolayı az kalsın küme düşüyordu.
  geçen seneki şanlıurfaspor'un şike iddiaları da keza aynı şekilde siyasilerin adının olaylarda geçtiği iddialarından ötürü örtbas edildi.
  adamların elinde olsa 3 büyükler dahil tüm takımları belediye şubesi yapacaklar ve bundan siyasi olarak nemalanacaklar.bu zihniyet değişmediği sürece kusura bakmayalım ama borç kıskacındaki birçok kulübümüz daha bu şekilde tarumar edilecek ve kaderine terkedilecek.
  edit : @topa bastik bekliyoruz adlı yazar arkadaşımızdan gelen uyarı üzerine düzeltme gereği duydum.yanıldığım nokta aslında takımların küme düştüğü için desteğin çekilmediği, başkanların büyük abilerle ters düştüğü ve fikir ayrılığı yaşadığı noktalarda kodamanların ve delegelerin desteğinin çekilmesiyle kulübün ekonomik ve lobi olarak yalnızlaştırılması ve diğer kulüplere yönelinmesi.yazar arkadaşımıza düzeltme mesajı için teşekkürler
 • neden takımlara sahip çıkılması gerektiğini anlayamıyorum. sonuçta ticari bir oluşum değil mi kurumlar? mesela kocaelispor'un borçlarını belediye ödedi. neden ödedi? halkın verdiği vergi ile dönen bir kurum bu parayı nasıl oluyor da istediği yere akıtabiliyor?

  tanım: hayatın doğal akışına uygun olay.
 • (bkz: abdullah gül)