şükela:  tümü | bugün
  • iktibas dergisinin kurucusu, 1995 yilinda vefat etmis yazar. tasavvuf ilimine olan karsitligi ile diger islam bilginlerinden ayrilir.
  • çizgisinde en ufak bir sapma olmamış,sürekli kur'an-ı kerimi ve sahih sünneti referans almış olan ve 6.çocuğum dediği iktibas dergisini günümüze miras bırakmış olan sağlam bir muvahhid.onu kuranın 19.15 ayeti ile selamlıyorum.
  • seçim günü hatırlara düşen üstad. "altıncı çocuğu" olarak tanımladığı iktibas dergisi aracılığıyla ömrünün sonuna kadar tebliğ ve irşad faaliyetlerini sürdürmüştür.

standart, milliyetçi bir türk genci iken hizbut tahriryapılanması içine girerek islamla şereflenmiş, hukuk öğrenimini yarıda bırakmak zorunda kalmış, hizbut tahrir davasından içeri girdiğinde hizbut tahririn hadis ve sünnet konusundaki nato kafa nato mermer anlayışı sebebiyle partiden ayrılmış ve yoluna yalnız başına devam etmiştir.

laik-demokratik sistem ile islam arasındaki tezatlıkları halka anlatmaya çalışmış, bu sebeple düşman bellediği rejim kadar "sistem içi mücadele" düsturunu benimsemiş milli görüşçülerle de mücadele etmek zorunda kalmış; sadece bununla da kalmayarak itikadı hurafelerden arındırmanın gerekliliğini tebliğ etmesi sebebiyle bir yandan da tarikat/tasavvuf yapılanmalarıyla mücadele etmek zorunda kalmıştır. ki bu tarikat/tasavvuf yapılanmaları, kendisi kalp krizi, kısmi felç gibi hastalıklarla uğraşırken "şeyhlerimiz çarptı işte" gibi söylemlerle yüzsüzlüklerini göstermiş, kendisi ise onlara "bu şeyhlerin bu kadar gücü varsa benim gibi bir fakirle uğraşacaklarına dünyanın dört bir yanında müslüman katleden amerika'ya rusya'ya karşı kullansalar ya" diyerek manidar bir cevap vermiş, bu cevap muvahhidlerin "boksçuya yardım kerameti", "uçağı havada tutma", "şilili madencileri maneviyatla kurtarma" hurafelerine karşı demirbaş cevabı olmuştur.

iktibas dergisinde okuyucuların sorularına sabır ve titizlikle cevap verdiği "selam ile" bölümleri üç cilt halinde kitaplaştırılmıştır. aynı zamanda islam'a dair temel soru cevapların yer aldığı "inanmak ve yaşanmak" kitabı ile tasavvuf, tarikat, nurculuk yapılanmalarını detaylı olarak işlediği "tasavvuf ve islam" kitabı kesinlikle okunması gereken kitaplardır.
  • neye karşı, neye ılımlı bilmiyorum ama burada güzel konulara değiniyor hakkını verelim.
  • değeri sonradan anlaşılan hocalardan biridir. zamanın islamcilarindan çok çekmiştir.
  • öldükten sonra kıymeti anlaşılan değerli bir alimdir. kuran müslümanlığı çizgisini savunan ender isimlerdendir. sahte hadisler, rivayetler, şirk ve hurafe üzerine inşa edilen uydurulan din ile yıllarca mücadele etmiş, türlü baskılar çilelere maruz kalmıştır. kendisini geç tanıdığıma üzgünüm. siyasi görüşlerine tam katılmamakla birlikte uydurulan dine karşı verdiği mücadele, beyefendi kişiliği ve dürüstlüğü ile bence saygıyı fazlaca haketmektedir. kuran müslümanlığı çizgisi artık onlarca değerli hoca tarafından savunuluyor. dalga dalga genişleyen şekilde samimi müslümanlar da allah'ın dinini din baronlarının elinden kurtarmak için elini taşın altına koymaya başladı.

(bkz: kuran müslümanlığı/#57576153)

(bkz: islamın tek kaynağının kuran olması gerekliliği/#53826085)
  • belki de türkiye tarihinin gördüğü en büyük halk bilginiydi. hayatı boyunca gördüğü muameleler %99'u müslüman denilen bu ülkenin aslında ne kadar ikiyüzlü olduğunu göstermektedir. abartısız söylüyorum sadece samimi bir müslüman olduğu ve islamı anlattığı için neredeyse bütün ömründe bizzat devlet eliyle işkencelere maruz kalmıştır. sözlerinin nerelere dokunduğunu, ona kimlerin eziyet ettiğini görmek için:
    https://www.youtube.com/watch?v=ni3e3rk-nmw
    https://www.youtube.com/watch?v=-tssavogwqi

hayat hikayesi için:
    https://www.youtube.com/watch?v=k61vdf6y4sy
  • 1993 yılında fetullah gülen bushtan daha zararlıdır belalıdır diyen insan.

fetullah güzel bushtan zararlıdır.

ayrıca müthiş bir tasavvuf yorumu vardır.

ercümend özkan tasavvuf