şükela:  tümü | bugün
 • iktibas dergisinin kurucusu, 1995 yilinda vefat etmis yazar. tasavvuf ilimine olan karsitligi ile diger islam bilginlerinden ayrilir.
 • çizgisinde en ufak bir sapma olmamış,sürekli kur'an-ı kerimi ve sahih sünneti referans almış olan ve 6.çocuğum dediği iktibas dergisini günümüze miras bırakmış olan sağlam bir muvahhid.onu kuranın 19.15 ayeti ile selamlıyorum.
 • laik cumhuriyetten nefret eder.

  http://youtu.be/qz9dc4girrs
 • neye karşı, neye ılımlı bilmiyorum ama burada güzel konulara değiniyor hakkını verelim.
 • öldükten sonra kıymeti anlaşılan değerli bir alimdir. kuran müslümanlığı çizgisini savunan ender isimlerdendir. sahte hadisler, rivayetler, şirk ve hurafe üzerine inşa edilen uydurulan din ile yıllarca mücadele etmiş, türlü baskılar çilelere maruz kalmıştır. kendisini geç tanıdığıma üzgünüm. siyasi görüşlerine tam katılmamakla birlikte uydurulan dine karşı verdiği mücadele, beyefendi kişiliği ve dürüstlüğü ile bence saygıyı fazlaca haketmektedir. kuran müslümanlığı çizgisi artık onlarca değerli hoca tarafından savunuluyor. dalga dalga genişleyen şekilde samimi müslümanlar da allah'ın dinini din baronlarının elinden kurtarmak için elini taşın altına koymaya başladı.

  (bkz: kuran müslümanlığı/#57576153)

  (bkz: islamın tek kaynağının kuran olması gerekliliği/#53826085)
 • 1993 yılında fetullah gülen bushtan daha zararlıdır belalıdır diyen insan.

  fetullah güzel bushtan zararlıdır.

  ayrıca müthiş bir tasavvuf yorumu vardır.

  ercümend özkan tasavvuf
 • genelde yerli ve yabancı yayın organlarından iktibas yapan iktibas dergisini çıkartan radikal islamcı.

  azılı bir tasavvuf düşmanı. islamı ideolojik bir duruş olarak benimsemiş adeta dini dünyevileştirme iddiasında bir düşünür. tasavvufçulara dair yazdığı şu satırlar aykırı ve sert bir çıkış:

  ''daha düne kadar çok büyük bir islam büyüğü diye bildiğimiz nicelerinin tepesine kadar şirk içinde olduğunun delillerini görüyor ve şaşırıp kalıyorsunuz. nice büyüklerimizin insanları küfre şirke sokmakta olduğunu,şeytanı da geride bırakacak derecede büyük şeytanlıklar yaptığını görüyor,okuyorsunuz. allah'ı koynuna alanları,haramı helali ''derya gibiler'' e kaldıranları,karısını evinde gelip gidenlere ikram eden (abdal tabakasına ermiş) velileri, gaybı bilen ve gezdiği yerlere bereket yağdıran efendileri ,kurandan 700 yıl sonra yazdığı şiir kitabı(mevlana'nın mesnevisi için söylüyor) için ''alemlerin rabbından indirilmedir'' diyenleri ve daha şeytanın aklına gelmeyenleri insanların başına getirenleri tanıyorsunuz. düşünürseniz göreceksiniz ki bunların müslümanlıkla uzaktan yakından ilişkisi yoktur.'' demiş kişi.

  türkiyede kökleşmiş geleneksel islama karşı en sert çıkışlardan biri. ama örgütlenme,taraftar bulma konusunda kısır bir anlayış.

  çünkü bu anlayış müslümanların kendilerini ikna ettikleri,dine inandıran konforlu duygularını,düşüncelerini,bilgilerini,alimlerini bir kenara bırakıp allahın dinini kurandan ve sahih hadis ve sünnetten öğrenip allah ın hükmünü dünyada geçerli kılmaya çağırıyor.

  yazdığı şiir kitabı için ''alemlerin rabbından indirilmedir'' diyenleri derken risale i nur'dan değil mevlana'nın mesnevisinde söz ediyormuş. düzeltme için entry ne demek 'e teşekkür ederim.
 • mert, dürüst, cesur samimi insan. özellikle genç nesillerin ondan öğrenecek çok şeyi var. ercümend özkan'ın bütün arşivine buradan ulaşabilirsiniz. https://m.youtube.com/…nel/uchaizgqe-oo1hshlxxlp_cq
 • kendisinin tasavvuf ve islam kitabını aradığım ama bulamadığım yazar. pdf hali elinde olanlar yeşil yakadursunlar.
 • 80'li ve 90'lı yıllarda islam ve siyaset üzerine uğraşısı olan anadolu kişisidir.
  1- kuran vurgusu dikkat çekicidir. peygamber için de kurandır esas olan der. kuran okunmalı anlaması ulemaya müctehite bırakılmamalı der. duvarda asılı duran kurana karşıdır.
  2- mesneviye ve said nursiye ağır eleştirileri vardır. ve haklıdır.
  3- hurafelere de sert eleştrileri vardır. hurafe dinini kabul etmez. uydurmalara çok karşıdır.
  4-"peygamber gaybı bilemez, haram helal koyamaz!" sözü çok önemlidir.
  5- hadise güvenmez,peygambere söylettirilen yalanlar der.
  6- hadis uydurucusu ebu hureyre'ye çakması muhteşemdir.
  7- mirac'ı güzel açıklar 50 vakit namazın 5 vakite düşme safsatasını güzelce reddeder.
  8- kabir azabı yoktur der hakikaten yoktur sonradan uydurmadır.
  9- israiliyata dikkat çeker. yahudi uydurmalarını tek tek söyler
  10- anadolu ağzıyla anlatır,esprileri ve taşlamaları güzeldir.
  11- çat çat konuşur dönemi için cesur denilebilir.

  keşke siyasete bulaşmasaymış. çok sığmış rahmetli.

  edit:tanım ilave edildi