şükela:  tümü | bugün
 • 1.98 boyunda 145 kg ağırlığındadır.2008 olimpiyatlarında 60.83 atmış serisinde 9. olarak elenmiş 1976 doğumlu sporcumuzdur. kendisini destekleyen sayısı (maddi anlamda) az olan ama buna karşılık mücadelesini vermeye tek başına devam eden bence başarılı atletimiz.
 • disk atmada 64,70 metre ile türkiye rekorunun sahibidir.
 • bulgaristan’ın başkenti sofya’da yapılan avrupa atmalar kış kupası’nda en iyi kişisel derecesini yaparak ilk avrupa şampiyonluğuna ulaşmıştır.
  helal olsun.
 • şampiyon kulüpler avrupa kupasında 67.50 metre atarak büyükler türkiye rekorunu kırmıştır.
 • olimpiyat kafilesinin cüsseli isimlerinden rekortmen atlet. olimpiyat öncesi bu nedenle de kıyafet şoku yaşamıştır. londra'da ülkemizi disk atmada temsil edecek olan ve izmir'de kamp yapan atlete gönderilen seromoni kıyafetleri küçük gelmiş. kendisinden ölçüleri alınmasına rağmen böyle kötü bir sürprizle karşılaşan milli atletin kıyafetleri değiştirme çabası da sonuçsuz kalmış. firma yetkililerinden olumsuz yanıt alan atlet, facebook'ta paylaştığı kıyafetlerinin altına yazdığı, "olimpiyatlarda bu kıyafetleri giysem ben mi rezil olurum yoksa türkiye mi siz cevap verin. değiştirmiyorlar ama hep madalya istiyorlar" sözleriyle tepkisini dile getirmiş. fakat nerden geldiği malum baskılar sonucu resimleri kaldırmak zorunda kalmış. "zaten çok iri olduğum için suçlu benim" * minvali şeyler yazmış onun yerine. üzücü.
 • bugün saat 12.00'de disk atma yarı finalinde izleyeceğimiz sporcumuz. başarılar diliyoruz şimdiden.
 • olimpiyatlarda elendikten sonraki en iyi roportajı yapmış sporcumuz sanırım. hislerimize tercüman oldu.

  izleyemeyenler bulup izlesin, efsane cidden.
 • neydi bugünkü hata sorusuna, "problem yoktu,bu müsabaka olimpiyat,ben buraya kendi performansımı göstermeye geldim,o ilk iki hakkım faul olmasaydı şu an ben finale kalmıştım.yani ben garantiye gitmek zorunda mıyım.ben bu müsabakada kendimi göstermeye geldim,benim ercument olgundenizin 67 metresi var,niye burada 60 metre atıyor diye sordurtmamaya geldim,ama lanet olsun bir yüzümüz gülmedi,biraz kader kısmet olur be,faullü atışlarım 64 metre civarı yani finale kalacak derece,ama ne yazık ki şu kadarcık bir şeyde ucuna basıyorsun ister istemez, yani, ya şansızlık ya,emeği geçen herkese teşekkür ediyorum,allah razı olsun diyorum,herkes hakkını helal etsin".

  spikerde, ya bu iş böyle işte,garanti atmamak için atıyorsun,ama ondan sonra hata oluyor dedikten sonra, "bu kulüp müsabakası değil,ya ben bu burada kalkcam,60 metre benim için utanç verici bir derece şu an,rezil bir derece,ama ben burada 64-65 metreye atsaydım ki atabilecek durumumu vardı,direk final yarışacaktım,kim istemez final yarışmayı,benden çok kim isteyebilir, en çok be istiyorum yarışmayı, ya çok üzgünüm, çok sinirliyim,sinirimde bozuk,teşekkür ediyorum,hakkı geçen herkese allah razı olsun" diyerek röportajı bitirdi.

  edit: biraz kabaca oldu,ama aşağı yukarı söyledikleri bu atletimizin.
 • 2012 londra olimpiyatlarında müsabaka sonrası trtye verdiği röportajda söyledikleri ilginçtir.

  "ama lanet olsun bir yüzümüz gülmedi, biraz kader kısmet olur be"

  (bkz: zaytung halkın sesi)
 • bugün elenerek veda ettiği olimpiyatlardan sonra efsane bir röportaj vermiş diskçi. kafada gözlük, yüzünde çılgın bir ifade, hemen hemen şöyle bir şeyler söyledi.

  "ulan küçücük bir demir var (elleriyle göstererek) ona basınca atışı saymıyo ipneler. lan nolur saysanız 67 metre atıyoz işte antrenmanlarda. lanet olsun biraz kader kısmet olur avradını sikeyim be. o kadar çalıştık ettik olmadı utanç içindeyim amına koyim. (tam gidecekken geri döner) neyse herkes hakkını helal etsin lan emeği geçen herkese teşekkür ederim. "

  canın sağolsun koca adam. mücadelen, samimiyetin yeter.