şükela:  tümü | bugün soru sor
  • hacettepe sosyolojide dr. ünvanlı öğretim üyesi. o zaman ben de öğretim üyesi olayım, sen de ol, hepimiz olalım diyesi geliyor insanın. neyse...
  • ünvanını nasıl kazandığını merak ettiğimiz öğretim üyesi.
  • yaşamış sosyolog kavramını gün itibariyle bulmuş olup bizi derinden sarsan insan.
  • konuşmayı bilmeyen, derste kendisine soru soranlara -ben yaptım, -hee haklısın, -tamam gibi yanıtlar vererek öğrencileri güldürüp soru soranı küçültmeye çalışan fakat öğrencilerin asıl ona güldüğünü anladıktan sonra yanıt verme teleşı içinde öğrencisini suçlamayı kendine tarz edinmiş bir kişi.
    kitaptan okuduğunu bile özetleyemeyecek kadar hocadır.
  • hatalarin adami. derste platon isleniyor- islenmeye calisiliyor hadi - ki felsefe ogrencileri olarak su iki sey bize kazindi diyebilirim:
    -platon devletinden parayi ve ozel mulkiyeti kaldirmistir
    -platon sanati taklidin taklidi olarak gordugunden onu da devletinden atmistir.
    -yoneticiler, askerler ve besleyiciler olarak uc kasta ayirmistir aristokres, nam-i diger platon, amca.

ancak gelgelelim bu amcami kendi sanilari olan platon'un devletinde tuccarlarin ve ticaretin ve "danseden askerler" diye birsey olmadigina ikna edemedim... edemeyecegim. kendisi de su anda amerika'da ve gelecek donem yine basimizda olacak.
  • ha bir de bir sinav sirasinda su diyaloga sahit olmuslugum vardir:
    "niye yazamiyorsun"
    "calisamadim"
    "niye calisamadin?"
    "problemlerim vardi hocam"
    "sinavdan sonra odama gel problemlerini goruselim"
  • aksoy holding’in kurucusu ve başkanı olan iş adamı. 1943 trabzon doğumludur. istanbul teknik üniversitesi elektrik ve elektronik mühendisliği bölümü mezunudur. 1978 yılında aksoy holdingi kuran aksoy, 1976 ve 1990 yılları arasında sarıyer spor kulübü başkanı olarak da görev yapmıştır.
  • holdingin web sitesindeki öz geçmişinden:

"7 yaşına geldiğinde erzurum ve civar şehirlerde kereste, odun ve kömür satışı yapan bir tüccar olan babası osman aksoy ile çalışmaya başlamıştır."

bugün 7 değil, 27 yaşındaki adamı işe alırken tereddüt ediyor insan, bu yeterince olgunlaşmamıştır diye.

anca böyle olunca holding sahibi olunabiliyor demek ki. ha, 7 yaşındaki çocuğun odun kömür işi yapması ne kadar doğru, o ayrı. gerçi 1950 yılında ssk daha yeni kurulmuş, ne hakkı da denebilir tabi.