şükela:  tümü | bugün
968 entry daha
  • çay ocağı solcularının birazdan sallamaya başlayacağı oyuncu.

öncelikle şunu şuraya koyayım. malum gazeteye verdiği röportajdan bir kesit.

"sanatçının bir ideolojisi olabilir ama hiçbir ideolojiye ait olmamalı. belki geçmişte sanatçılar bir ideolojiye ait hissediyorlardı kendilerini ama artık 21'nci yüzyıldayız. her dönem fikrimi cesurca söylerim. doğruyu, kendi ahlakınıza göre söylemelisiniz."

bu adam daha önce gezi parkı eylemlerine katıldı, fetö'nün zirveye ulaştığı, emniyet, ordu, yargı ve devletin diğer önemli kademelerinde tasfiyelere başladığı ve ele geçirdiği dönemde açık açık badem bıyıklı müdürlere siktir çeken bir polis rolü oynadı. kaç kere ceza geldiğini ben unuttum. 2015 seçimlerinde açık açık "içinde halk kelimesi geçen bir partiye oy atacağım" dedi. o zamanlar buralarda " sanatçı ağbiii yeaa, muhalif ağbii yeaa, baksana çok cool abiii" muhabbetleri döndü.

şimdi de "aynı gemideyiz" dedi diye ve kendi hakkıyla kazandığı parayı dolar yerine türk lirasında tuttu diye yandaş olmakla itham ediliyor. bu geri zekalı, tribüne oynayan ve goygoycu muhalif kesim istiyor ki herkes uğur dündar olsun, menapozlu chp teyzelerine gaz versin. herkes edip akbayram olsun, onur akın olsun. ne diye? ben böyle düşünüyorum diye. bir ara yetmez ama evetçi geri zekalılar ayan beyan bildiriye destek vermeyen yazarları köşelerinden hedef gösteriyordu. durum tam olarak bu.

üstelik bunu yaparken de "bizden olmayana yaşam hakkı yok" diyen bir zihniyete karşı olduklarını savunuyorlar. kimse kusura bakmasın elinde güç olsa akp'den farklı olmayacak adamlar muhalefette. zaten parti içi çözülmelerde de bunu görebilmek mümkün.

bir de yanlamak böyle olmaz. ilber ortaylı'nın yaptığı gibi olmaz. alev alatlı gibi yanlarsın, yiğit bulut gibi yanlarsın. gerçi erdal beşikçioğlu bugün çıksa ve "reisssim" diye bağırsa yaptığı işlerin değeri zerre eksilmez benim gözümde.

bir kere şaşırtsın ulan şu ülke, bir kere.
  • televizyonlarda daha fazla (ya da ilk defa bilemedim) rol almaya çalışmasının tek sebebinin, eşi ile birlikte 10 sene boyunca para biriktirip aldıkları evin altyapı eksikliği yüzünden su basması olduğunu söylemiştir bu akşam.

sanırım melih gökçek'in insanlığa tek katkısı olabilir...
  • edindiğim bilgiye göre ki kendisiyle bir film bir de dizide çalışmış birisi olarak söylüyorum kendisi çalışanları umursamayan,egosundan çalışanlarını ezen ve yer geldiğinde hakaret edebilen bir insan.he kamera önünde amirimi bende izlerim severim çünkü oynadığı rolün hakkını verir ,elinden geleni yapar ama birazda kamera arkasındaki insanlara o zor şartlarda çalışan ve uykusuz kalan ve hatta yeri geldiğinde günlerce ailesini göremeyen insanlara iyi davranması gerektiğini düşünüyorum.
  • sanki sokakta görüp "merhaba erdal abi, nasılsınız" desem, "saçma sapan konuşma la" diyip bi tane çarpacakmış gibi bir samimiyet var bu adamın halinde, tavrında.
  • profesyonel oyuncudur, parasını verdiğiniz sürece her türlü yapımda her türlü rolde oynatabilirsiniz.

biraz muhalif bir karakter behzat ç'yi canlandırdı diye, devrimci muamelesi yapmayın allasen.
  • bana sormadan dizi projelerinde rol almasını kabul edemem. paranda gözüm yok. ama bir sor. ekşiciyim ben. boru değil.
  • "şu an ankara, istanbul'un abisi gibi... küçük kardeş dayak yemiş, abisi gelmiş küçük kardeş eve kaçmış, abi tek başına kavga ediyor."
    demiştir kendileri...
  • beyaz show'da beyaz'ın hayatınızı değiştiren olaylar gibisinden sorduğu bir soruya "ankara büyükşehir belediyesi" cevabını verdi. bunun üzerine seyirci alkışlama gafletinde bulundu. erdal ağabey bu sırada başını kaldırıp seyirciye "la ne alkışlıyonuz amınagoyim" bakışı attı ki, süperdi. zira kendisi aslında laf sokuyordu ama seyirci bunu ancak erdal ağabey olayı anlatınca idrak edecekti.
  • varsın hiçbir şeylerin gözünde hiçbir şey olmasın kendisini bilenlerin bildiği oyuncu

bir devlet tiyatrosu oyuncusu yine devlet'in maaşlı bakanına maaşlı personeline özel gösterim'da oyununu sunmuş.

sanki normal seans'da gelenlerin hepsi diğer taraf, bu özel gösterim seans da taraf hatta akp özel gösterimi

ulan bok atmak için fırsat beklerken eliniz yüzünüz daha fazla bok oluyor

kendisi ayşe arman'la yaptığı röportaj da hangi taraf'tan olduğunu zaten daha önce belirtmiştir

a.a. - nedir canım bu ankara methiyesi sürekli! biz istanbul’da siz ankaralıları ti’ye alıyoruz, haberiniz yok galiba...

e.b. - bilmez miyim? bir gün istanbullu bir arkadaşla sohbet ediyoruz, dedi ki, “ya n’apıyorsun ankara’da? bak burada boğaz var, oturup bekliyoruz...” ben de dedim ki, “güzel yapıyorsunuz da, ankara’da anıtkabir var, birinin de onu beklemesi lazım...”
  • "... 273 bin tl'yi öder, konuşmaya devam ederiz." diyerek bize tekrar behzat ç.'yi neden sevdiğimizi kanıtlayan oyuncudur.

http://www.hurriyet.com.tr/…gazinhatti/20817466.asp
847 entry daha