şükela:  tümü | bugün
  • erdal ceylanoğlu enteresan bir askerdir. serttir, gözünün yaşına bakmaz fakat görmek istediği disiplin ve intizama da harfi harfine uyar. bu tutarlılığı ile saygı uyandırmıştır.
    birkaç kere cumartesi sabahı saat 06.00 sularında aniden koğuşları denetlemiştir. benzeri denetimleri mutfak ve yemekhanelerde de yapmış, hatta bir kere tüm tabur allelacele mantar kontrolü bahanesi ile erdal paşa'dan kaçırılmıştır. fakat o yılmamış ve spor saatinde ortaya çıkmış ve tarzan merdiveni denen, dengesiz, çürümüş celik strüktür üzerinde koşulmasını emretmiş; o güne kadar barfiks çekmenin bile yasak olduğu barların üzerinde koşma fikri tutukluk yaratmış ve neticede erdal ceylanoğlu, askere değil fakat bölük komutanlarına kalayı basmıştır. tabii bu durum bölük komutanlarının hiç hoşuna gitmemiş (tabii biz de bayılmıyorduk) ve hafta sonu izinleri tehlikeye girmiştir.
    yine bir baskın esnasında yedek subay adayı öğrencinin, uyku mahmurluğu ile erdal paşa'nın rütbesini 'albay' olarak telaffuz etmesi ise 251. dönemin bir başka hoş hikayesidir.
  • 28 şubat sürecinde tankları yürüten paşa olarak hafızalara kazınan, şimdidin edok komutanı olan orgeneral.*
  • (bkz: orgeneral)
    (bkz: edok)
  • 1. ordu komutanıdır 2010 yaş toplantısı itibariyle

edit:aradan 4 gün geçmeden kkk olmuştur 2010 yaş krizi itibariyle.
  • kara kuvvetleri komutanı olarak atanan paşa.
  • orgeneral erdal ceylanoğlu 1945 yılında kayseri’de doğmuştur. 1966 yılında kara harp okulundan, 1967 yılında piyade okulundan mezun olmuştur.

1974 yılına kadar kara kuvvetleri komutanlığına bağlı çeşitli birliklerde takım komutanlığı yapan korgeneral ceylanoğlu, 1976 yılında kara harp akademisinden mezun olmuş, ardından kurmay subay olarak; kara harp okulunda bölük komutanlığı, kara harp akademisinde öğretim üyeliği, 4’üncü zırhlı tugay kurmay başkanlığı, kara kuvvetleri komutanı özel sekreterliği ve kıbrıs türk kuvvetleri alay komutanlığı görevlerini yürütmüştür.

1992 yılında tuğgeneralliğe terfi etmiştir. tuğgeneral rütbesi ile kara kuvvetleri eğitim ve okullar daire başkanlığı ve 39’uncu mekanize piyade tugay komutanlığı görevlerinde bulunmuş, 1996 yılında tümgeneralliğe terfi etmiştir. tümgeneral rütbesi ile zırhlı birlikler okulu ve eğitim tümen komutanlığı, kara kuvvetleri eğitim ve doktrin komutanlığı komutan yardımcılığı ile kurmay başkanlığı ve milli güvenlik akademisi komutanlığı görevlerini yürütmüş, 2002 yılında korgeneralliğe terfi etmiştir.

korgeneral rütbesi ile jandarma asayiş komutanlığı, jandarma asayiş kolordu komutanlığı ve kara kuvvetleri komutanlığı denetleme ve değerlendirme başkanlığı görevlerinde bulunduktan sonra, 30 ağustos 2007 tarihinden geçerli olarak orgeneralliğe terfi etmiş ve kara kuvvetleri eğitim ve doktrin komutanlığı görevine atanmıştır.

bayan şule ceylanoğlu ile evli olan korgeneral erdal ceylanoğlu’nun iki çocuğu vardır. ingilizce bilmektedir.
    30 ağustos 2010 tarihinden geçerli olarak kara kuvvetleri komutanlığı'na atanmıştır
  • oha gece gece beni yakın geçmişteki askerlik anılarama döndürmüş olan paşa. 15.p.çvş.eğt.tb samsun'a denetlemeye gelmişti geçtiğimiz aralık ayında. biz de daha yeni acemi kısa dönemleriz. adam gelecek de bizi görecek diye hava taaruzu eğitimi yapmıştık bi 2 saat falan çamurlara yatıp yatıp kalkmıştık. sonra da gelmemişti ama allahtan. vay be.

edit: yanlış olmasın paşa geldi, taburumuzu denetledi rütbelilere bir konferans geldi ama biz kısa dönem acemileri kontrol etmeye eğitim alanına gelmedi. ark arkaya giden 3 adet aynı siyah makam arabaları geçti sadece öteden o kadarını görebildik.
  • geçen nisan ayında burdur 58. piyade er eğitim alayında konferans vermişti. yurt içi ve dışı mihraklardan girip, laiklik ve cumhuriyetin değerlerin çıkmıştı kendisi. yani tsk'nın aynı geleneği devam ediyor. merak edilecek bir şey yok.

yalnız çok sert bir komutandır. alaydaki tüm rütbeliler nasıl da tırsıyordu. biz de üç buçuk atmıyor değildik hani.

ayrıca kendisinin yemin törenlerinde yayınladığı mesaj okunur. mesaj aslında hep aynıdır (dinlemekten gına gelmişti artık): "kıymetli mehmetçikler ! bugün and içerek türk askerinin bütün dünyada tanınan, bilinen ismi olan mehmetçik adını taşımaya hak kazandınız..."
  • hükümet tarafından çok sevildiği için değil alternatifsiz kalındığı ya da beğenilmeyen alternatifler arasında en makulu olduğu için atanmıştır. 1 sene sonra yaş haddinden emekli olmayacak ve genelkurmay başkanlığı yolu açık olsa idi sanırım bugün veto yiyen komutanlardan birisi olacaktı.
  • çok iyi bir insandı, yakınları arasında sevilir sayılırdı. kendi halinde bir insandı yani genellikle evinde saz çalardı bütün gün. ailesine çok düşkündü, her hafta ziyaret ederdi isteklerini yerine getirirdi. içkisi sigarasını görmüş değiliz. böyle bir şeyi nasıl yaptı anlamadım.