şükela:  tümü | bugün
 • ben dünyanın en akilli insanıyım adlı kitabın yazarı, kartvizitinde 'dünyanın en akıllı insanı' yazan, kendinden emin, dünyayı değiştirmeye çalışan sıradışı bir insan.
 • 19 mart 2004 tarihinde beyaz show'a cikmis, akilli insan.
 • yüzde elli olasılıkla başarılı yüzde elli olasılıkla az başarılı olacak kişi.
 • dahi talimcisi dünyanın en akıllı insanı bizlerle özgeleceğini paylaşıyor:

  bugün
  erdal demirkıran, hayatı ve kendini alabildiğine seviyor. “ben dünyanın en akıllı insanıyım” ve “adam dediğin benim gibi olur” adında iki kitabı bulunan demirkıran, büyük bir tempoyla üçüncü kitabını yazmaya devam ediyor. birinci kitabını yurtdışı pazarına çıkarmaya hazırlanan demirkıran, yurtdışında faaliyet gösteren çılgın bir yayınevi arıyor.

  dünyanın en akıllı insanı, kolej, dershane, şirket, belediye, siyasi partiler gibi kurum ve kuruluşlarda “dahi” yetiştiriyor. istanbul yeşilköy’de bulunan kashna dahi fabrikası’nda, kashna öğretileri’ni insanlarla paylaşırken dünyayı değiştirmeye çalışıyor.

  2005
  türkiye’deki faaliyetleri devam eden erdal demirkıran, dünyaya açılmaya hazırlanıyor. bu arada dördüncü ve beşinci kitabını da yayınlayan demirkıran, kendi kitapları dışında başkalarının yazdığı ama kashna çizgisine uyan kitaplar da yayınlamaya başladı.

  2008
  eğitim sektöründe tüm dünyanın bir dünya devi olarak kabul ettiği kashna dahi fabrikası, eğitim çalışmalarını dünyanın her yerinde sürdürmeye devam ediyor. erdal demirkıran’ın senaryosunu yazdığı sinema filmi 35 ülkede gösterime girdi. kashna kitap ağacı, 12 tanesi erdal demirkıran’a ait olmak üzere 150 özgün meyve verdi.

  2010
  dünya liderleri erdal demirkıran’dan eğitim almaya başladı.

  2015
  kitapları 25 dile çevrilen ve dünyanın en fazla satan yazarı olarak tarihe geçen erdal demirkıran yazmaya doymuyor.

  2018
  dünyanın her yerinde enstitüler kuran erdal demirkıran, kitapları, filmleri, seminerleriyle yüz milyonlarca insana ulaştı.

  2020
  dünyaca ünlü starlar, konserlerinden önce kashna öğretisi’nden mesajlar veriyorlar.

  2022
  birleşmiş milletler genel sekreteri, erdal demirkıran’la yaptığı üçüncü görüşmesinden sonra bir demeç vererek, “benim dönemimde, hangi gerekçeyle olursa olsun savaşa onay verilmeyecektir!” dedi.

  2026
  kashna o kadar etkili bir öğreti oldu ki, dünyada silah üretimi yapılmıyor artık, hatta üretilmiş olan silahlar da ortak bir deklarasyonla toplatılıp imha ediliyor. her yıl silaha ayrılan bütçe aç ülkelere dağıtılıyor, aç ülke kavramı tarihe karışıyor...

  2029
  suç oranı minimize edildiği gibi, suç işleme akıl hastalığı statüsünde değerlendiriliyor. insanlar artık sinirlenmiyor. özgüven artık özel bir vasıf değil. cinayet, intihar ya da benzeri kavramlar iflas etti.

  15 mart 2030
  istanbul’da, “barış vadisi”nde saat 10:00 itibariyle dünya barış zirvesi başladı. ülkemiz adına cumhurbaşkanımız açılış konuşmasını yaptıktan sonra, kürsüye gelen erdal demirkıran, sözlerine “başardık çocuklar*” diye başladı. 26 dakika süren konuşmasından sonra tüm devlet başkanları, daha önce imzalamayı kabul ettikleri barış bildirisi’ni imzaladılar.

  15 mart 2030, saat 16.00 itibariyle dünya artık savaşmıyor…

  * çocuklar asla savaşmaz.

  dün bugün ve yarın
  kimsenin geçmişi ilgilendirmiyor beni. ben hep bugüne ve yarına bakarım. benim için geçmiş, sadece zamanın ne kadar çabuk geçtiğini ispat eden bir aracıdır.

  senin neler yapabileceğin sadece bugünkü tutumuna bağlıdır...

  dün için pişman olma, yarın için kaygılanma, bugünü yaşa. bugünü sanki en son gününmüş gibi yaşa! unutma ki, yarın bugüne “dün” diyeceksin. tıpkı dün, bugün için “yarın” dediğin gibi...

  “daima büyük düşünen insanlarla karşılaşabilmen umuduyla...”
 • ilginc fikirleri oldugu düsünülen sahis. henüz tam anlayamadiysam da yüklendigi misyonu, yazdiklarini okumak yer yer egitici, yer yer eglendirici ve motive edici olabiliyor.
  web sitesi* bile var.

  *http://www.erdaldemirkiran.com/
 • dunyanin en akilli insani oldugunu notere tasdiklettiren yazar.
 • dunyanin en salak insani da dahil hic bir 'en' e dahil olabilecegini dusunemedigim insan. konusmalarindaki ve yazilarindaki kendini begenmislik o derecedir ki butun bunlarin kendi reklaminin bir parcasi oldugunu dusundurur.
 • ''dünyanın en akıllı insanı'' safsatasıyla karşımıza çıkan ve isminin karıştığı son olayla bunu pek bir güzel tastikleyen insandır.

  şöyle ki; kashna eğitim danışmanlık ltd. şti. tarafından ''türkiye yazıyor/yazar mısın'' şeklinde bir yazarlık yarışması düzenlenmiş. genç ve yetenekli yazarları keşfetme amacı taşıyan bu yarışmada, alanlarında hiç de yabana atılmayacak, tanınmış jüri üyeleri bulunmakta imiş. ve fakat, diyelim ki ben bu yarışmaya katılmak istiyorum. peki nasıl başvuracağım? önce 5 ytl verip broşürü alacağım. neden 5 ytl veriyorum? çünkü bu broşürün en altında işte bu dünyanın en akıllı insanının ''genel koordinatör'' olarak imzasını bir güzel attığı broşür, bir deftercik biçiminde. ''aslansın, kaplansın. senden süper yazar olur. yeter ki yazmaya başla.'' tadındaki gaza getirici bir kaç kelamdan sonra, bildiğiniz çizgili boş bir defter çıkıyor karşımıza ve işte ben, diyelim ki öykümü önce kendi el yazım ile oraya yazacak, hemen ardından nedense, bilgisayardan çıktısını alacağım ve ikisini birden göndereceğim. maksat 5 ytl ödensin, edebiyat denen paradan puldan, hırstan, şeytanlıktan, pazarlamadan uzak durması gereken bir sanat türü; böyle basit emellere alet edilsin. (kaynak: hürriyet/kültürazzi/bu günkü sayı)

  bravo erdal demirkıran.
  gerçekten dünyanın en akıllısıymışsınız. bambaşkaymışsınız. tebrik ederim.
 • kitaplarında insanlara "anlık gaz" veren adam. gerçekten de akıllı, epey para stokladı.