şükela:  tümü | bugün
 • azim. bende ki sözlük karşılığı budur. insanlığını, çalışkanlığını, azmini tanıyanlar bilir.
  ama bu ülke de sadece adam kayırarak, birilerinin ismini kullanarak değil azimle, çalışarak, üreterek sesini duyurabiliyorsan yakında ismi ve projeleri hakkettigi değeri görecektir.
 • erdal kaş, müzisyen, aynı zamanda profesyonel konser fotoğrafçısı. bu iki tutkusu ona; müzikal olarak dünyada eşi benzeri olmayan ve ilk defa uygulanan bir de benden dinle (drum experiment) projesini oluşturdu.

  “bir davul deneyi” olarak tanımladığımız çalışma, 7 hafta boyunca, haftada 3 video gösterimi ile internetten yayınlanıyor. ayrıca çalışkan ve de işini iyi yapıyor oluşunu da şuraya ekleyelım. yaptığı işlerin bu kadar başarılı olmasına şaşırmamak lazım.
 • kıpır kıpır, yerinde duramıyor. her gün yeni bir proje, programdan bahsediyor. proje detayları, onun için alacağı yeni ekipmanlar. bu arada o ekipmanlara da çocuğu gibi değer verir, sever, saklar gözü gibi bakar...

  bu günlerde yeni bir şeyler* ile tekrar çıkacak piyasaya sanırım... bir de benden dinle 3'mü desem ne desem...
 • genç bi' proje insanı da denebilir. kendisini ben de çoğunluk gibi bir de benden dinle sayesinde tanıdım. daha önce düşünülmemiş işleri yapan insanlara karşı deli bi' saygı duyuyorum ve bir de benden dinle öncesinde ölçülemeyen bi' durumu sayesinde en azından sübjektif olarak ölçülebilir olarak algılayabildim. davulcuların zihninin içini, hayal güçlerindeki sınırları ve yeteneklerini dediğim gibi sübjektif olarak kıyas edebildim ama proje öncesinde buna imkan verecek bi' yöntem yoktu. o yüzden değerli ve el üstünde tutulmalı.

  umarım günün birinde yüz yüze tanışıp kafasının çalışma prensiplerini de tanıma imkanım olur.*
 • birisi azim demiş, ben buna ek olarak mücadelecilik diyorum.

  dallı budaklı bir kafa yapısına sahip olduğundan, tanımış olmakla kendimi şanslı addettiğim insan. adamın nöronlar dans ediyor.

  böyle olunca da üretkenlik bitmiyor ve şahsen; potansiyelini çürütmeyen, özünü kaybetmediği için öz(ü)gürleşmiş sayılabilecek ya da öz(ü)gürleşebilen insanlara saygım sonsuzdur ve böyle kişileri hep yakınımda istemişimdir. umarım o da beni yakın çevresinden uzaklaştırmak istemez.

  özünü kaybetmeyip savrulmayarak; hayat denen sonsuz okyanusta, sedef kabuklarını biraraya getirip tesadüfler oluşturarak birer inci olmaya devam etmesi dileğiyle...
 • konser fotoğrafçılığı konusunda üstüne yok. sahnedeki coşkunun ya da hakim olan duygunun kaybolmadan başkalarına aktarılmasını sağlıyor bu adam. türlü olumsuzluklara (spot ışıklar, fotoğrafı çekilen kişinin sürekli değişen konumu vs) rağmen sadece ünlünün değil, etkileşimin de fotoğrafını çekebiliyor bu adam. bildiklerini aktarması önemli. çektiği fotoğraflar insanı kadrajın dışındaki dünyaya da taşıyor. yaşayan fotoğraf nasıl çekilir, bu adam bunun üstadı.
  kıymetini bilelim.
 • kendisinin şöyle bir etkinliği olacaktır, bu cumartesi.

  fotoğrafçılığa, özellikle de sahne fotoğrafçılığına merakı olanlar kesinlikle kaçırmasın derim.
 • bu cumartesi (bkz: canon)'un etkinliğinde boy gösterecek olan usta sahne fotoğrafçısı.

  şuradan detaylara ulaşılabilir.