• konser fotoğrafçılığı konusunda üstüne yok. sahnedeki coşkunun ya da hakim olan duygunun kaybolmadan başkalarına aktarılmasını sağlıyor bu adam. türlü olumsuzluklara (spot ışıklar, fotoğrafı çekilen kişinin sürekli değişen konumu vs) rağmen sadece ünlünün değil, etkileşimin de fotoğrafını çekebiliyor bu adam. bildiklerini aktarması önemli. çektiği fotoğraflar insanı kadrajın dışındaki dünyaya da taşıyor. yaşayan fotoğraf nasıl çekilir, bu adam bunun üstadı.
    kıymetini bilelim.
  • genç bi' proje insanı da denebilir. kendisini ben de çoğunluk gibi bir de benden dinle sayesinde tanıdım. daha önce düşünülmemiş işleri yapan insanlara karşı deli bi' saygı duyuyorum ve bir de benden dinle öncesinde ölçülemeyen bi' durumu sayesinde en azından sübjektif olarak ölçülebilir olarak algılayabildim. davulcuların zihninin içini, hayal güçlerindeki sınırları ve yeteneklerini dediğim gibi sübjektif olarak kıyas edebildim ama proje öncesinde buna imkan verecek bi' yöntem yoktu. o yüzden değerli ve el üstünde tutulmalı.

umarım günün birinde yüz yüze tanışıp kafasının çalışma prensiplerini de tanıma imkanım olur.*
  • kıpır kıpır, yerinde duramıyor. her gün yeni bir proje, programdan bahsediyor. proje detayları, onun için alacağı yeni ekipmanlar. bu arada o ekipmanlara da çocuğu gibi değer verir, sever, saklar gözü gibi bakar...

bu günlerde yeni bir şeyler* ile tekrar çıkacak piyasaya sanırım... bir de benden dinle 3'mü desem ne desem...
  • birisi azim demiş, ben buna ek olarak mücadelecilik diyorum.

dallı budaklı bir kafa yapısına sahip olduğundan, tanımış olmakla kendimi şanslı addettiğim insan. adamın nöronlar dans ediyor.

böyle olunca da üretkenlik bitmiyor ve şahsen; potansiyelini çürütmeyen, özünü kaybetmediği için öz(ü)gürleşmiş sayılabilecek ya da öz(ü)gürleşebilen insanlara saygım sonsuzdur ve böyle kişileri hep yakınımda istemişimdir. umarım o da beni yakın çevresinden uzaklaştırmak istemez.

özünü kaybetmeyip savrulmayarak; hayat denen sonsuz okyanusta, sedef kabuklarını biraraya getirip tesadüfler oluşturarak birer inci olmaya devam etmesi dileğiyle...
  • amatör ruhla başlayıp kocaman bir projeye dönüştürdüğü bir de benden dinle belki kendisinin bile tahmin edemeyeceği başarıya ulaştı.yüzlerce defa zevkle dinledim..

davulculardan sonra sıra ülkemizin muhteşem gitaristlerine gelmiş..projeyi sadece davulla ilgili düşünmüştüm..gitaristleri görünce hem şaşırdım hem büyük sevinç yaşadım.içlerinde ayhan günyıl,ponur ataman,serhan yadsıman ,gökhan büyükkara gibi tanımadığım gitaristlerin de olduğunu farkettim..keşke türkiye'nin en yetenekli gitaristlerinden koray gürsoy ve erman baykan da davet edilseymiş diye düşünmeden edemedim.gerçi şükürler olsun o kadar çok yetenekli müzisyenimiz var ki hangi birini davet edeceksin..belki eklemeler yapılır,kim bilir.

erdal,seni yürekten tebril ediyorum,amatör ruhla ama son derece profesyonel çalışıyorsun,üzerine eğiliyorsun,müthiş işler çıkıyor sonuçta..iyi ki varsın..
  • bir de benden dinle projesi sayesinde tanımaktan onur duyduğum, yaptığı işlerin hayranlık hissiyle takipçisi olduğum, kafasının çalışma prensibine hasta olduğum fotoğrafçı, proje insanı.

çok yönlü, elini attığı konuda referans kişi olmayı asla ıskalamayan bi' adam. bilinçli müzik tüketicisi için yaptığı projelerin matematiksel bi' karşılığı yok, o derece büyük bi' iş yaptı yani.

tahminimce üçüncü dalga için gün sayıyor. biz de özlemle bekliyoruz bakalım. *
  • ben onu yaptığı işleri bilmeden tanıyanlardanım. yaptığı mükemmel işle övünmeden, tamamen egosundan sıyrılmış bir adam olarak çıktı ilk kez karşıma. kendisi büyüklüğünde taşıdığı çantalardan şüphelendim tabi asdfgsdf. meğer sırtında sanatını, emeğini, kariyerini, hayatını taşıyormuş..
    sevdiği insanları çok iyi gözlemleyip, tamamen gönlünden koparak düşünülmüş hediyeler veren insan nasıl bir insandır? nasıl bir ince ruhtur? önce onu tanıyıp, yaptığı mükemmel işleri öyle dinlediğinizde ya da fotoğraflarına baktığınızda o zaman anlıyorsunuz işte. kaliteli sanat, çok çalışmanın yanında ince, zarif bir ruh da gerektiriyor. bu adam da bunun karşılığı..

sanatını anlayan ve gerçek değerini veren insanlarla karşılaşır umarım.
hesabın var mı? giriş yap