• madenci olduğunu vurgulamamız bile acı. bilinçaltındaki "yazık o kadar da kötü değilmiş" düşüncesinin dışa vurumu. tgb'li, kominist, anarşist olsa yediği dayak daha mı haklı olacaktı?

o bir insan iki insan evladı polis tarafından yere yatırıldığında bir başka insan evladı tarafından tekmeleniyor.

doğruluğunu bilemediğim bir haber; tekmecisiyle helalleşmiş.

belki korkutuldun, belki korktun, ama ben bir insan olarak hakkımı helal etmiyorum tekmeciden. o tekmeler benim de böğrüme geldi.
  • yusuf yerkel ve aktrollerin bir yalanını daha ortaya çıkarmıştır. gözünden öpeyim seni ya.

lan adam o kadar kötü durumdaki aylardır işsiz, beş parasız geziyor. ayağındaki iki çorap dahi yırtık. yusuf yerkel gibilerse tekme attığı için darp raporu alarak özür dilemeyecek kadar şerefsiz.

öte yandan, tekme olayının ardından savcılık talimatıyla evinden gözaltına alınan kocabıyık, şüpheli sıfatıyla savcıya ifade verdi. duruma isyan eden kocabıyık’ın madenci olduğunu öğrenen savcının da duruma şaşırdığı ve serbest bırakma kararı aldığı belirtildi.

kocabıyık, daha sonra yusuf yerkel hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. bu kez mağdur sıfatıyla ifade veren kocabıyık, yerkel’den şikâyetçi oldu. darp raporunun da savcılığa sunulduğu belirtildi.

http://www.diken.com.tr/…u-10-yillik-madenci-cikti/
  • manisa'nın soma ilçesindeki maden faciasının ardından dönemin başbakanı recep tayyip erdoğan'ın müşaviri yusuf yerkel tarafından tekmelenen madenci erdal kocabıyık'a mahkeme, başbakanlık'a ait aracı tekmelediği için kamu kurumuna ait, kamu hizmetine tahsis edilmiş eşya hakkında mala zarara vermekten dolayı para cezası verdi.

http://www.cumhuriyet.com.tr/…nciye_ceza_verdi.html
  • chp'li bergama belediyesinde işe başladığı söylenen madenci. umarım doğru haberdir. bu ülkenin gerçek mazlumlarından biri için yapılan bu güzelliğin, diğer partilere örnek olması açısından daha fazla duyurulması gerekiyor.
  • zamanında helalleşmesinin pek işe yaramadığı vatandaş.
  • akp'nin, tekmeledikleri yetmezmiş gibi bir de para cezası kestiği kişi. yusuf yerkel denen insanlıktan nasibini almamış kişi nasıl rahat yaşıyor anlamıyorum.

haber linki

çocuklarınında olayı görmesi ve biliyor olması içimi acıttı. sebep olanların allah bin türlü belasını versin.
  • 10 ay hapis cezasına çarptırıldı
  • kendisine tekme atan ve bir yığın mağduriyet yaşamasına yol açan dönemin başbakanı recep tayyip erdoğan’ın müşaviri yusuf yerkel'i affetmemiştir. kendisini yerde tekmeleyen yusuf yerkel’in özrünü kabul etmediğini söylemiştir.

twitter hesabından “olaydan sonra bizzat erdal kocabıyık’ı arayıp kendisinden özür diledim ve helallik istedim. o da hakkını helal etti” paylaşımında bulunan yusuf yerkel isimli kraldan çok kralcı olan şahıs, yalan söylemektedir.

erdal kocabıyık, “tek bir telefonla özür olmaz. o tekme yalnızca bana değil, tüm madencilere atıldı” demektedir.
hesabın var mı? giriş yap