şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 14-15 nisan 2006'da kanaltürk'te hulki cevizoğlu'nun misafiri olmuştur. cevizoğlu'nun abuk sorusu karşısında sakinliğini muhafaza etmesini bilmiştir.

  bahis konusu soru için:
  (bkz: #9411170)
 • pkk ile mücadelede çok önemli bir yeri olan aslanlar aslanı emekli subay. vatan o ve onun gibilere minnettardır.
 • sırası ile "ya gazi paşa duyarsa", "şemdinli de sınırı aşmak", "hesaplaşma" ve "ihaneti gördüm" isimli kitapların yazarı emekli albay. kan uykusu isimli belgesele büyük katkıları bulunmuştur. kitaplarda yalın bir dille fakat çok çarpıcı olarak şemdinli ve etrafındaki olayları gözler önüne sermektedir. (bkz: a.cem ersever)
 • az önce ntv'de içindekileri söyleyebiliyor olmanın verdiği heyecanla kitabı ve ergenekon soruşturması hakkında fikirlerini beyan etmiş emekli subaydır. halinden daha söylecek çok şeyi olduğu ve milleti uyarma isteği içinde olduğu belliydi. özellikle amerika'nın iran üzerindeki planlarından ve türkiye'de milleti askere karşı kışkırtma çabası içinde olduğundan bahsetti. ergenekon soruşturmasını ise 3. çuval olayı olarak nitelendirdi. umarım bildiklerini anlatacabileceği ortamları bulur da akp'nin ne olduğunu ve ne yapmaya çalıştığını milletimiz bir an önce anlar. yoksa albayın da dediği gibi bizi zor günler bekliyor.
 • emrinde gorev yapma $ansina eri$tigim, gerek asker kimliginin gerekse insani ozelliklerinin ust duzeyde oldugu emekli subay..
  sakin ve kararli bir tavrina muteakip ka$e gibi bir imzasi, adami titreten mavi baki$lari vardir..
 • kendisine televizyona her rastladığımda içim parça parça oluyor. bu memleketin nasıl bu hale getirildiğini tane tane, öyle büyük bir samimiyetle anlatıyor ki, insanın içi isyan ile doluyor.
 • gözünü budaktan sakinmayan, korkusuzca, görevi boyunca ilkelerine ters düşen herşeye karşı yürümüş emekli subaydır. savaşı da yaşamış, yurtdışında işini icra edip ülkemizi temsil edecek kadar da işine vakıf olmuş bir askerdir. inşallah onun gibi subaylar daha çoktur orduda. ama gel gelelim harcanmış işte. kendi anlatımına göre sebepleri çeşitli. buna rağmen harcayanları ergenekonda o harcamamış. bu meselelerin meraklısı için internette kısa bir araştırmaya değer.

  şu anda siyaset meydanının ilk bölümünde güneydoğuyu anlattıktan sonra, ikinci bölümde teröre karşı yapılması gerekenleri anlatırken beni ekrana mıhlamıştır.

  helal olsun, allah uzun ömür versin.