şükela:  tümü | bugün
  • çok ilginç bir hikayesi olan iş adamı.

http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/…6&tarih=2007-03-27
  • beşiktaş'ımızın son zamanlardaki başarılı transferlerinin ardındaki gizli kahraman.
  • konoplyanka sohbetiyle yarmıştır. efendi bi adammış.
  • son bir kaç yılda yaptığı işleri çok beğendiğim bjk yönetim kurulu üyesi . şuanda sahip olduğu ünvanlar sırası ile edelstall turizm a.ş. yönetim kurulu başkanı , orkam a.ş. yönetim kurulu başkanı, torunoğulları yatırım a.ş. yk başkan yard. , ovars dış tic a.ş. yk üyesi .fikret orman ile olan basın toplantısında asıl meseleye vurgu yapmıştır. transferlerde uygun ve ucuz adam almak istiyorsan bekleyeceksin ,sabır her şeyin başında gelir demişti. bu cümle çok önemli , elinden kaçanlar olacaktır fakat resmin geneline baktığınız da bu taktik her zaman iş yapar. kendisi diğer kulüp ve şirket yöneticilerine ders verir nitelikte imzalar atmakta , devam edecektir.
  • bu ve bunun gibi adamlar beşiktaş'ın başından hiç gitmesin.

--- spoiler ---

bizde önce scout ekibi, oyuncuyu önerir. canlı izlemeden önce fiyat ve futbolcunun karakteri konusunda bir rapor verilir. izledikten sonra da hocayla konuşuruz. bu konuda devrim yaptığımızı düşünüyorum. menajere, "bize şöyle bir oyuncu lazım" dediğin an her şeyi ona teslim etmiş oluyorsun. artık onun maliyetini hesaplayamazsın. ben bunu değiştirdim. eğer uefa kurallarına uygunsa direkt oyuncuyu ararım; para konusunu açmam, sadece şunu sorarım: "biz seninle ilgileniyoruz, sen beşiktaş'ı istiyor musun?" "evet" dediği anda temsilcisiyle mali işleri görüşüyorum. zaman kaybetmemek için direkt birinci elden işi halletmeye çalışıyorum. avrupa'da "3 büyük kulüp transfere çok para harcıyor istediğin parayı koparırsın" algısı vardı. biz o imajı yıkıyoruz. öyle bir para olsa da vermeyiz. her şeyin bir sınırı var. biz bunu avrupa ve brezilya'daki kulüplerin beynine soktuk. beşiktaş'ın sağa sola harcayacak büyük paraları yok. yanlış transfer yapabiliriz o ayrı konu ama yanlış para harcayacağımızı sanmıyorum.

--- spoiler ---

bir tek, "ben bunu değiştirdim" kısmına takıldım. biz demeye devam etmeli ve sürekli biz demeli.
  • zamanında hıncal uluç figürü türk futboluna nasıl bir etki yaptıysa, erdal torunoğulları tam tersi etkiyi beşiktaş bünyesinde sessiz ve derinden gerçekleştirmektedir.

(bkz: helal olsun)
  • beşiktaş'ın son dönemdeki başarılı transferlerinin arkasındaki yönetici. zamanında serdal adalı olmayan parayı saçarken bir dünya şey yazılmışken torunoğulları hakkında bu kadar az şey yazılması ilginç. bir yönden de iyi demek ki reklamını yapmıyor, para verip yönetime girip hiçbir şey yapmadan hala eski beşiktaş yöneticisi diye spor basınına konuşan adamlar var bu alemde.
  • fikret ormanin arkasindaki guc. olmayan imkanlarla bitirdigi transferler biz besiktaslilara bile kafayi yedircek. nasil yapiyonuz arkadas bunlari!?
  • vaktiyle galatasaray'da haldun üstünel için ne yazılıp çizildiyse basında, sosyal medyada, ekşi sözlükte; serdal adalı için ne yazıldıysa erdal torunoğulları için de aynısı yazılıyor. umarım devir değiştiği zaman diğer isimlere yapılan ihanet, sırt çevirme bu adama yapılmaz..
  • on numara yöneticilik yapan insan... cebinde resmen akrep var, helal olsun...