1. a.ü. sbf'nin mikroiktisat hocası.. bi de kitabı var bunun.. kendisinden tökezleyen sayısız insan vardır.. bir çok kişi tarafından kabus gibi anlatılır.. şahit olamadığım için atıp tutmayı haddim olarak görmemekteyim
  2. odasindaki cek yat yuzunden hakkinda binbir turlu hikaye anlatilan mulkiye` nin iktisat hocasi. onu kabus gibi gorenler ustadi orhan turkay` la allahtan hic karsilasmamis.
  3. mulkiye'de yeni zamanlarin en bir karizmatik hocası. sınav kagitlarinda grafikleri cetvelle cizenler ve orijine sıfır koymayı unutmayanlar sevaplarına artı iki yazdırırlar, finalde gecme sanslarını ikiyle carparlar.
  4. odasında bulunan akvaryumdaki balıkları öldürmek istediğimi söylediğimde bana hayatla mücadele yöntemlerini, asabiyetin gereksiz olduğunu,ne edersem kendime edeceğimi anlatan öğretmen ve eğitmen kişi..bu konuşmadan sonra balıklardan birine morbidik diye ad bile koymuştum..
  5. gayretli olanlar iki kerede, eli biraz yavas olanlar 4-5 kerede geçerler dersini.derse girenlerden donem icinde iki kere yoklama alır.yoklamada olsan da olmasan da kalırsın,tuh kacirdim diye uzulmenin hic ama hic geregi yoktur.çekyatın varlığına gelince..kesinlikle vardır!
  6. cumhuriyet tarihinin en iyi mikro iktisat kitabını yazdığını iddia eden, orhan türkay'a dokundurmadan edemeyen, mülkiye mektebi'nin bakkallarını ziyadesiyle tökezletmiş profesör. teoriye hakim, birikimli hocadır; ancak dersleri tekdüze, kuru bir üslupla anlatır.

inek bayramları'nın birinde hakkında sağlam çamur yazıldığını hatırlarım.
  7. bizzat odasına girilen ve çek yat ın varlığına şahit olunmasına neden olan kişilik. bir hayli hoş sohbettir kendileri.
  8. tek ders sınavına nerdeyse sınıfın yarısını bırakmış olan * ilahi kişilik..
  9. habire yeni kitap yazan, herkesi sınıfta bırakan ceteris paribus insanı.geçimini de öğrencileri bırakıp kitap yazmak üzerine kurmuş.akıllıca aslında, takdir ettim:

dersten kalmış öğrenci: bizde makro kitabınızın geçen seneki baskısı var ondan çalışsak öğrenebilir miyiz?
    erdal amca: tövbe öğrenemezsin!
  10. odasına gelenlere rengarenk şekerler veriyor bu şahıs. ***

erdal ünsal hakkında bilgi verin