1. sözlerini net olarak hatırlayamadıgım kevgir misin diye bi şarkısı vardı ... keşke olmasaydı
  2. cenk koray'li pazarlardan* hatirladigim: sarki soylerken suratina oturan tuhaf sey. gozleri kisik ve islak. kocaman kopek disleri, ister istemez vampir izlenimi veriyor. karni agriyormus gibi, aci ceken bir surat. galiba gulumsemeye calisiyor, beceremiyor; ha agladi ha aglayacak.
    ayni surata iki kez daha rastlandi. birincisi: susam sokagi'nin yayinlandigi donemde, trt cocuk korosu'nun "guzel gozlu ceylanim" icrasinda on siradaki korkunc velet - yonetmenin de dikkatini cekmis olacak, surekli yakin cekimdeydi. ikincisi: tv8'in uzun sacli (atkuyrugu) spor spikeri.

(bkz: televizyon)
    (bkz: ben deli miyim)
  3. babası erdogan alkin olup, baba ogul kendilerini ekonomiye adamıslardır..
  4. hbr dergisinde grup perişan bandının kenarında kendi çapında metal fanzini çiziktiren aptulika kişisinin bir donemler kafayı taktıgı ve bi kac ay boyunca ugrastigi/ sataştığı kişilik; iyi eglence bulmuştu kendisine her hafta yandan "yandan yemiş erdem alkın" karikatürleri çizer dururdu, ben de oradan ogrenmiştim boyle bir adam oldugunu,

daha sonra bir klibini de gormek nasişp oldu bu abinin tele on da falandı herhalde içine şarapçıların ateş yaktığı bir çöp tenesinin yanında cebinde güzel marmara şişesi ve aglamaklı bir surat ifadesiyle romantik bir şarkı söylemeye calışıyordu, kesinlikle çok enteresan komik bir adamdı, ha soyle anons ederlerdi kendisini...

(bkz: romantik prens)
  5. yetmisli yillarin siyah beyaz televizyonlarinda siklikla gorulen bir sarkici idi. zamanin normlarina gore eli yuzu duzgun, bugulu gozlu, kisik sesli, romantik gorunuslu, gencten bir delikanliydi. hayatimin ilk on yilinda bana platonik asik olmak icin uygun biri gibi gorunmustu. "kevgir"i degil de "duyan yok ki"yi hatirlamam bu yuzden olsa gerek. sonra bir suskunluk yasadi, doksanlarin ortalarina dogru bir album yayinladi. su siralar hala suskun. zaman zaman o yillari ozledikce hatirlariz kendisini.
  6. küçükken duymuştum. kendisi yolda yürürken tanınmamışsa oldukça kızarmış bu tanımayışlara "aa bu erdem alkın değil mi" nidalarını duyası gelirmiş hep. duymayınca sinir olurmuş. ama doğru ama değil ancak şimdilerde "ben erdem alkın" yazılı tişörtle dolaşsa erdem alkın kim diye sorar herhalde büyük çoğunluk. neredeeen nereye.

erdem alkın hakkında bilgi verin