• cep delik cepken delik
    kol delik mintan delik
    yen delik kaftan delik
    kevgir misin kevgir misin kevgir misin
    be kardeşlik...

diye bi şarkısı vardı... çocukken izlerdim klibi dönerdi trt'de... deniz kıyısında bi klibi vardı bunun... arkada dalgalar falan coşuyodu yanlış hatırlamıyorsam...

(bkz: 80 lerde çocuk olmak)
  • yetmisli yillarin siyah beyaz televizyonlarinda siklikla gorulen bir sarkici idi. zamanin normlarina gore eli yuzu duzgun, bugulu gozlu, kisik sesli, romantik gorunuslu, gencten bir delikanliydi. hayatimin ilk on yilinda bana platonik asik olmak icin uygun biri gibi gorunmustu. "kevgir"i degil de "duyan yok ki"yi hatirlamam bu yuzden olsa gerek. sonra bir suskunluk yasadi, doksanlarin ortalarina dogru bir album yayinladi. su siralar hala suskun. zaman zaman o yillari ozledikce hatirlariz kendisini.
  • 1990 yılında bu sana zor gelir, 1991 yılında kevgir ve 1994 yılında erdem alkın'94 albümlerini çıkarmış, bu albümlerdeki ve daha önce çıkardığı plaklardaki tüm bestelerin sahibi, şiirlerden alıntı yaptığı bir-iki şarkı hariç tüm sözlerin yazarı olan müzisyen.

gerçek soyadı kuşoğlu'dur ancak bir başka bursalı sanatçımız ilhan irem gibi sonradan aldığı * alkın soyadını nüfusa işlemiş midir onu bilemiyorum.

ekleme: üniversitesini bilmesem de iktisat bölümü mezunudur aynı zamanda.
  • (bkz: sana susadım)
  • annemin gençliğinden kalma kasetini küçüklüğümden beri çevire çevire dinlediğim kalplere zarar sanatçı.

daha dün gibi, kevgir, senin canın sağolsun...
  • küçükken duymuştum. kendisi yolda yürürken tanınmamışsa oldukça kızarmış bu tanımayışlara "aa bu erdem alkın değil mi" nidalarını duyası gelirmiş hep. duymayınca sinir olurmuş. ama doğru ama değil ancak şimdilerde "ben erdem alkın" yazılı tişörtle dolaşsa erdem alkın kim diye sorar herhalde büyük çoğunluk. neredeeen nereye.
  • nisan 2015'te "best of" albümü çıkaracağı söylenen, bir zamanların en sevilen erkek seslerinden. albümünde 10 eski, 3 yeni şarkı yer alacakmış. ayrıca bursa'da ikamet etmekteymiş.
  • hasta olan annesine bakabilmek için müzik çalışmalarına son vermiştir. bursada mahallemde yaşamakta, iş yerime ara sıra uğramaktadır.
    sevdiği kadınla evlenemeyince alkole vermiştir kendini.
  • vay canım vay diye bir şarkısı vardı ...
  • mazhar alanson ile aynı kişi olan insan. sanırım imajı tutmayınca sonradan ismini değiştirip mfö’ye geçmiş.
hesabın var mı? giriş yap