şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sports tv'i spikeri. aynı zamanda beden eğitimi öğretmeniymiş. genelde tenis maçlarını anlatırken yakalıyorum. sade ve akıcı bir anlatıma sahip. maç esnasında kafanıza takılan soruları kendisine sorup cevaplarını rahatlıkla alabilirsiniz.

  yolu açık olsun.

  twitter hesabı için buradan buyrunuz.
 • nba playoffs yayın haklarını sportstv'nin almasıyla birlikte tanımış olduğumuz spiker.
  yiğit giray'la birlikte her gece son periyot isimli programı da yapıyorlar.
  maç anlatımını da ben açıkçası oldukça beğeniyorum ama biraz daha tecrübelenip daha özellikle bu nba kuralları konusunda bilgiyi biraz daha artırırlarsa -deandre jordan'ın lac-sas serisinin 5. maçının son topunda pota ihlali yaptığı pozisyonu bana çözemediler gibi geldi- o zaman sesi anlatım yaptığı sporla özdeşleşen spikerlerden biri olabilir ki kendisinin tenis ve ispanya basketbol ligi anlatımları da gerçekten başarılı.
 • kendisi tv8'de nba maclarini anlatacaktir.ilk kez dinleyecegim kendisini.
 • tv8'in nba yayın haklarını aldıktan sonra spiker ve yorumcuların kim olacak diye kendi kendimize düşünmüşüzdür. mikrofonda murat kosova , ismail şenol yorumcu olarak da kaan kural olsun diyenler çoğunluktaydı. benim ise aklıma gelen ilk isim erdem bitik oldu. geçen sene play-off ları yayınlayan sports tvde tanımıştık bu adamı. gsw'mizin şampiyonluğa uzanan yolda anlattığı tüm maçlardan oldukça keyif almıştım. acun gerçekten bu işi biliyor. yorumcu koltuğunda kaan kural da olursa tadından yenmez . alternatif yiğit giraydır.
 • tv8'in nba yayın haklarını almasıyla tanıdımaya başladığımız spiker. yanına bu işi bilen bir kişi daha gelirse program birazcık daha şenlenir.

  kendisine başarılar dileriz.
 • nba'i çok takip ettiğini düşünmediğim spiker. bir de bu takip etmeme durumudan sanırım, maçı gereksiz istatistiklere boğuyor. çünkü anlatacak birşey bulamıyor. dün gece lal-cavs maçında bir ara, thompson'ın nba tarihinde 74. olduğu bir istatistiği bile verdi.

  onu geçtim, "cavs all-star arasından beri muazzam bir ivme yakaladı" dedi. adamlar son on maçta dün geceye kadar 5-5 falan idi. nasıl bir ivme bu. belli ki nba gündemine hakim değil. bütün abd cavs içindeki oyuncu çekişmelerini, neden playoff'a hazır olmadıklarını konuşurken, erdem bitik cavs'ın "muazzam ivmesini ve form yükselişini" anlatıyordu türk seyircisine.

  aslında ses tonu falan iyi. maçlarda tempoya da iyi uyduruyor kendini. ama yanına nba'e hakim bir yorumcu şart.
 • her gece sabah 6'ya kadar maç anlatsam, ben de bitik olurum.
 • bire bir tanıştığınızda da karşınıza naif, saygılı ve işinin hakkını veren biri çıkıyor. tv8 nba yayınlarını aldığından beri her gece canlı olarak maç anlatıyor. yorulduğunu ve yıprandığını tahmin etmek güç değil. tv8 biraz dinlendirse iyi olur ya da orkun çolakoğlu'nu falan alıp maçları bölsünler.
 • eminim çok iyi karakterli işini seven bir insandır ama tv8 yayınlarında baya baya kötü bir iş çıkarıyor. bu geceki gsw-sas maçında yanlış bir istatistik verdi. daha önceki bulls maçında da son topa faul derken bi anda rakip kenardan başladı. yorum konusunda inanılmaz yetersiz kalıyor. kaan kural şart yanına.
  bunları söylerken haksızlık etmek istemem tabi ama daha gelişmesi lazım.
 • bir oyuncu övmeye okadar bayılıyor ki saçmalıyor bazen, taraflı anlatabiliyor, istatistik ve oyuncu bilgisi çook zayıf, keşke önce bir royal halı - ted ankara kolejliler maçından başlasaydın be reis, direkt san antonio, dallas, golden state falan ağır geldi tabi...

  kaan kural ve murat kosova'nın uşak sportif'i yorumlarken bu arkadaşın nowitzki, curry, duncan falan anlatması hayatın nekadar adaletsiz, tuhaf olduğunun bir başka göstergesi gibi...