şükela:  tümü | bugün
  • mulkiye'de uluslararasi orgutler dersi veren, duygusal uluslararasi hukuk adami...
  • yuzundeki acili ifade hic gecmedi erdem hocanin. sanki hep uzgun, hep kaygili ya da cani yaniyor...
  • anlaşılması zor olmakla beraber türk tipi akademisyen sınıfının oldukça dışındadır. olayları birbirine bağlamada ve kendi tabiriyle "muz ortaları gole çevirmede" üstüne pek az kişi vardır herhalde. derste sizi düşünmekten yoracak kıvama getirir. gerçekten beynin zonkladığı olmuştur. diğer yandan alışıla gelmiş ve artık standartlaşmış düşünceleri yıkmakta üzerine yoktur. çoğu kez hatta her zaman bile diyebilirim, görülemeyeni ve düşünülmeyini ortaya koyar, ama bilgiyi ucundan vererek öğrencilerinin onu tamamlamasını ya da üstüne düşünmesini ister. amaç da biraz budur zaten. verilenle yetinmemek ve cevap bulunmasa da doğru soruları sorabilmek... kendisinden ders almak oldukça keyiflidir, sonucunda aldığınız harf iyi olmasa da. her şeyi bilen adam olmaya sanırım birkaç tık uzaktadır. ayrıca bir "dönme" olsa da sıkı bir gençlerbirliği taraftarı ve alkaralar mensubudur. ayrıca birkaç hafta önce de doçent oldu, hayırlı olsundur.
  • gördüğüm ilk andan itibaren yaydığı negatif enerjisi yüzünden karşısında iki kelimeyi bir araya getiremediğim, küçük dağları ben yarattım modlu bir mülkiye hocası. öyle bir özelliği var ki, bildiğiniz şeyi de unutturuyor adama mülakatlarda. bir de tam kendinize gelip cevap veriyorsunuz, cevabı da beğenmeyip aşağılıyor falan. zaten alan dışısın diyerek sana bok sümük muamelesi yapıyor. tabi bunda "bayan" olmamın etkisi de büyük anlaşılan. *
  • alanında çok bilgili bir insandır. gerçekten başkalarının tenezzül etmeyeceği konulara dalmış, geniş bir alanda bilgi sahibi olmuş ve bu bilgisinin sadakasını da öğrencilerine dağıtmıştır.

    sadece anlatımında biraz zevzekleşebiliyor, ama bunun karakterinin bir sonucu değil, derse olan ilgiyi canlı tutma niyetinin bir neticesi olduğunu düşünüyorum.
  • 2015 inek bayramı bölüm fermanında hakkında şunlar söylenmiş kişi: "var olan sistemin içindeki tüm muhalefeti bir kenara iten, bizzat sistemin kendisine muhalif olan, fanon’un kankası, bookchin’in yoldaşı, asi hocamız. berlin duvarından arta kalan bir parça taşın olsun diye duvarı yeniden inşa ederdik amma biliriz sınır yaratmak değil; sınırları yıkmak istersin. temiz ferman düsturunu ilke edindiğimiz değerli hocamız..."
  • 2017 züppeyun fermanında da şöyle anılmış: "dostum şimdi diye başladığı cümlesinde sırasıyla brecht'ten, hakikat komisyonları'ndan ve 4. duvar'dan anlamlı bir bütünlük oluşturabilen, wikipedianın engellenmesinden sonra elimizde kalan son bilgi kaynağı, bm antlaşması'nın gizli yazarı, meşru müdafaa hakkı ile 3. dünya ülkelerinin kahramanı, mektebin medarı iftiharı."