şükela:  tümü | bugün
  • sesiyle nev'i, tellilerdeki icrasıyla - ki hepsini kendi çalmış - erkan oğur'u hatırlatıyor.

albümü yek ahenk insanın ruhunu okşayan cinsten.

müzik dünyasında kalıcı olması ümidiyle..
  • "yek ahenk" adlı ilk albümündeki "pişmanım" adlı şarkısıyla beni derinden vurmuş yetkin şarkıcı/sanatçı.
    söyleyişindeki farklılık, yetkinlik ve sesinin rengi dinleyeni hemen etkiliyor.
    şarkıların sözleri çok anlamlı ve hemen ezberlenip, çözülüp tükenmiyor; sadece aşktan bahseden bildik sözler yerine derin derin akan ve keşfedilmeyi bekleyen bu sözler içe işliyor, farklı çağrışımlara sebep oluyor.

örneğin:

aşk dediğin dört duvardır boyu göklerde
    yıksan altında kalırsın
    yıkmasan içerde
    ...
    hayat kurtarılır bir şey mi?
    ...
    hayat acıkan karnım olsun
    ...
    gözlerim ol
    bakıp bakıp görmezden geldiğim dünyamı döndür a canım
    sözlerim ol
    atıp atıp içime ağlayıp sızlayıp vermediğim ol
    ...
    bakıp gör arada bakılmaktan ziyade
    yeter dur şurada haramlardan helale
    gidip gelmeyi aşk sanma
    ...
    güvenmek zor iştir
    güvenilir olmak daha zor
    zor olan bana kalsın
    beni sen güven ile yor

satış kaygısı gütmeden içinden geldiği gibi bir albüm yapmış ergün, sağolsun. son zamanlarda en çok aradığımız şey bu bence: samimiyet. çok satsın diye hareketli, hemen tükenen kolay şarkılardan oluşmuş albümleri dinlemekten bıktık. arayan için böylesi güzel sesler/şarkılar hep var/vardı belki ama halkın genel müzik algısının/beğenisinin yükselmesi için bu tür albümlere yapımcıların daha çok destek vermesi gerekiyor.
    hülasa eline sağlık erdem ergün'ün; kulağımızın, algımızın pasını aldı sağolsun. tez dinleyin, dinletin.
  • her şarkıda ses rengi değişen, kiminde erkan oğur, kiminde nev, kiminde levent yüksel tadı veren ama hepsinde kulağımızın pasını siliveren sesin sahibi. sahibiymiş yani, ben de dün öğrendim. bir kaç gündür radyoda denk geldiğim alma ahımı şarkısının peşine düşünce karşıma bu isim çıktı. ahını almadım ama albümünü aldım. (bkz: yek ahenk)

böylece sevdiklerime yılbaşı hediyesi ne alsam sorunsalım da kendiliğinden çözülmüş oldu. diğer bir hediye seçeneği için de (bkz: 80'lerde çocuk olmak) kitabı.
  • iki gündür beni şarkılarına esir etmiş sanatçı. yolu açık olsun
  • erkan oğurun üzerine hayko ve nev sepmişler
  • ofiste gel dedim adlı parçayı duyduğumda: "oha! nev'in böyle bir şarkısı mı var" tepkisi vermeme neden olan, gel dedim adlı parçayla "vay arkadaş yaa" dedirten, görüntüsüyle sesini bağdaştıramadığım sanatçı bir abimizdir.
  • dün gece gel dedim isimli şarkısını ilk defa dinledim. şarkıyı öylesine dingin söylüyor ki sözler tek tek kazınıyor içinize.

şarkıları da kendisi de güzel adam.
  • "çek gitsin acını, bir dem kalsın" demiş. acının demi şarkılarında bolca var iyi müzik dinlemek istiyorsanız. dinledikçe demleniyor gerçekten, mükemmel bir albüm.

http://www.youtube.com/watch?v=rgnyv7rpvlq
  • eylul ayinda sony music'den yek-ahenk isimli albumu cikacak olan,bugunlerde alma ahimi adli sarkisinin klibi ortalarda gorunen,tanidigim en duygu dolu insan diyebilecegim,telli bircok seyi calan ve albumunu ev ortaminda dertlene dertlene yapip studyoda cilasini cektiren ask adami.dinlenesi,aglanasi parcalari olan yeni unlu adayi..

http://www.facebook.com/…php?v=1586542145514&ref=mf
  • ilginçtir erdem ergün adını duyma hikayem. geçen hafta tatilde bi rusla tanıştım. ben sevdiğim rus sanatçılardan bahsederken o bana youtube'dan erdem ergün açtı. hiç duymadığımı söyledim, şaşırdı. türkiye'de hiç tanınmadığını söyledim, şok oldu. sonra nerden buldun bu adamı dedim. kendisi geçen yıl ki mısır tatilinde bir cafede 'istanbul'da' isimli şarkısını dinleyip beğenmiş.

şimdilerde 'parçayı yinele' modunda dinlediğim sanatçılar arasında kendisi.

çok ilginç bir tanışma değil mi? mısır'dan rusya'ya oradan doğduğu topraklara türkiye'ye uçup geçmiş virüs gibi.