şükela:  tümü | bugün
  • cumhuriyet'in ankara temsilcisi utku çakırözer'in gazeteye genel yayın yönetmeni olmasının ardından bir süredir boşta olan bu göreve (ankara temsilciliğine) atanmış olan kişi. erdem beyin taraf gazetesi geçmişi ise dikkat çekici.

''1967 giresun doğumlu. gazi üniversitesi basın yayın yüksek okulu’ndan mezun olduktan sonra her gazeteci gibi belli bir süre stajyerlik yaptı. 1992 yılında anka ajansı’nda profesyonel gazetecilik yaşamı başladı. 1994 yılında istanbul ve ankara belediyelerini kazanan erbakan liderliğindeki milli görüş’ün yükselişiyle rp’yi aktif olarak izledi. daha sonra rp’nin iktidara geliş süreciyle beraber başbakanlık ve parlamento muhabiri olarak görev yaptı. rp ve fp dönemlerinin sona ermesinin ardından tayyip erdoğan liderliğinde kurulan akp’yi izledi.

daha sonra taraf gazetesi'nde yine siyasal islam ve akp ile ilgili haberlere imza attı. 2010 yılında cumhuriyet’te akp ve parlamento muhabiri olarak göreve başladı. 2013 yılında cumhuriyet ankara bürosu'nda haber müdürü oldu.''
  • göz altı çukurlarına kadar ulaşan sakallarını biraz toplasa keşke.
  • yeni yeni tartışma programlarına çıktığı için hakkında az entry girilmesi doğaldır. hele bir gözümüz alışsın.
  • gazeteciliğe gazi basın meslek yüksekokulu'nu bitirdikten sonra başlamış, 20 yılı aşkın süre anka ajans, taraf ve cumhuriyet gazetelerinde parlamento muhabirliği yapmış, önce cumhuriyet gazetesi ankara bürosu haber müdürü, ardından ankara temsilcisi olmuş, en ufak bir şaibeli işi olmayan güzel insan ve iyi gazetecidir. meslek hayatının çoğunu siyasal islamcı partileri takip ederek geçirmiştir. bu alanda epey bilgi birikimine sahip olmakla beraber muhabir gazetecilik yönü ağır bastığı için örneğin ruşen çakır gibi kitap yazmaması silik karakterli olmasından ziyade mesleki alışkanlığından dolayıdır.
  • simaen orhan doğan'a benzeyen gazeteci. kendisinin yüzünden güzel bir adam olduğu anlaşılıyor.

ayrıca sözlükte hakkında bu kadar az entry girilmiş olması beni de ziyadesiyle şaşırttı, ben daha fazla entry ve bilgi olur diye ummuştum ne yalan söyleyeyim...
  • fethullahçı olduğu söyleniyor. http://odatv.com/…rin-ismini-versin-1510151200.html
  • bu adamın sakallarına taktım fena halde kafayı. o sakalla nasıl insan içine çıkıyor vallahi anlamış değilim. ne kadar itici bir görüntü o öyle! şahsına karizma katması şöyle dursun, resmen sicilini bozmuş adamın...

"saçım yok bari sakalım olsun" demesini de anlarım ama bu da çok rahatsız ediyor izleyeni. konuşurken, ne söylediğinden çok, sakalının lümpenliği ile alakadar oluyorum. gece vakti sıraselviler'de karşıma çıksa bir lira isteyecek sanır karşı kaldırıma geçerim.
  • saraylarinda korkarak oturanlarin bedel odetmeye calistigi kisi. orada tir var, o silah o tırın icinde ,o tirdaki o silah ısid e gidiyor. bunu haber yapanlar yargilanamaz, buna sebep olanlar yargilanir.

o o muz cumhuriyetinde olur degil mi? boyle ileri demokrasilerde degil.
  • binlerce insanın kanına giren mit tırlarındaki silahların haberini yaptığı için tutuklanmıştır.

hani o boka batmış dilinizde boka çevirdiğiniz dış mihrak kavramı var ya, erdoğan'ın türkiye'sinin soyunduğu bu rolün bir ufak parçasının haberini yaptığı için hayatından bir parça çalınıyor.

kendisinin korktuğunu zannetmiyorum, bu haber ile içeri düşmek gururdur kendisi için, eminim.

normal bir ülkede bunun hesabı sonuna kadar gidilerek sorulur, ama bizimki gibi dandik ve birine kulluk yapma konusunda master derecesi olan insanların yaşadığı bu ülkede ise hiç bir sikim olmaz.
  • tutuklanmıştır...