şükela:  tümü | bugün
  • ümraniye de bulunan,özel bir hastane.
    (bkz: http://www.erdemhastahanesi.com/)

tesadüfen bir yakınımın acil durumu için gittiğimiz ve aldığımız doktor tavsiyesi üzerine acele bir şekilde tanıştığımız sağlık hizmeti veren kuruluş.
    hemşirelerin bir kısmının türban takıyor olması ve hasta kitlesinin de buna yönelik olmasını biraz yadırgasamda, hizmetlerinde hiçbir kusur hiç görmedim hattaha fiyat/performans olarak , odaların temizliği, hastalara sağlanan imkanlar ve hastalara olan ilgi çok çok iyiydi.
    üstelik normal bir özel hastaneye ödeyeceğiniz miktarın, ssk'yla anlaşması olduğu için çok komik rakamlar verip çıkabildik.

ayrıca yakınımızı beklerken,nişantaşındaki bir görüntüleme merkezinde 2.000 ytl verip çektirdiğimiz bir kalp anjiyosunu, yine aynı marka ve aynı model olan bir makinayla çekiminin,sadece 70ytl katkı payı ödenerek erdem hastanesinde çekilebildiğini duyduğumuzda resmen içimize oturmuştur.
    hayır insan kıllanmıyorda değil, ama nedenini sorduğumuzda çoğu özel hastane ssk ile anlaşmalarını durdurmasına rağmen kendileri durdurmamış bu yüzden çoğu masrafı devlet baba ödemekteymiş.
    ps: göz muayenesi de 10 ytl imiş, gel vatandaş geel !!
  • 07.02.2010 itibariyle çamlıcada ki yeni hastanesini reconun * katılımıyla gerçekleştiren, gitmek için bin defa düşünülmesi gereken bir dönem çalıştığım sonra koşarak kaçtığım profesyonellikten uzak ticarethane mantığı ile işletilen kıytırık hastane.
  • a.k. partisinin sağlık politikası uygulamaları sırasında desteklediği sermaye sahiplerinden birisinin hastanesidir.
    (bkz: akp'nin sağlık politikası)
    (bkz: medical park)
  • hastane yazmayı bile bilmeyen birinin hastanesidir. (web sayfasına bakınız)
    hemşirelerinin yarısı tesettürlüdür. (web sayfasına bakınız)
  • hayat boyu unutmayacağım, attığım her adımda adını andığım hastane.
  • bünyesinde fuat bilgen gibi bir kalp damar cerrahını barındıran hastane. içerik itibariyle diğerlerinden pek bir farkı yok fakat yıllarca siyami ersek'te şeflik yapan fuat bilgen için hiç çekinmeden gidilir.
  • cumartesi günü babamın kalp krizi geçirmesi ile, tesadüfen aciline daldığımız hastane.
    içeri girdik, babam kalp krizi geçiriyor diye bağrındığımı biliyorum. süper tepki vererek ilgilendiler. kardiyalog geldi. anjiyo ve akşamına bypass olarak 3 damarı değişti. bugün babam taburcu oluyor. ücret mi? babam öğretmen emeklisi olduğu için sadece geçmiş olsun dediler.
    cidden hizmet için açılmış bir hastane olduğunu gördüm.
    bir de selen adında halkla ilişkilerden sorumlu bir bayan var. babama acil kan lazım olunca, gönüllü olarak gömleğinin kolunu sıyırdı. benim gözümde şu an kendisi bir melek. hatta ötesi.
    cidden benim gibi "kemalist" bir adamın, beğenisini ve duasını almış bir hastanedir. sağlık sektörü olunca politika falan olmuyor..
  • her şeyi iyi, güzel de, asansörlerine acil bakım yapılması gerekiyor. 15 dk. asansör mü beklenir lan!
  • süründürendir!

efenim ablamın kayınvalidesi fenalaştı ve hastaneye kaldırdık.aort damarında yırtık varmış.kdz ereğli'de bu işi yapabilen bi hastane yok mecburen ambülans ile erdem hastanesine gittik.ilk üç gün yoğun bakımda kaldı sonra ilaç tedavisine cevap verdiği görülünce servise aldılar.bu arada günlüğü 300 tl olduğunu film için 400 lira vermemiz gerektiğini hatırlattılar.dün akşam ameliyata alabiliriz dediler eyvallah dedik..biz burda hesaplar yapıyoruz 10 gün kalsa şu kadar vericez bilmem ne falan diye..bugün doktor gelmiş stent takılacağını ve stentin 7000 lira olduğunu söylemiş hem de hastanın yanında..kadıncağız sinirden damar yolunu falan çekmiş biz burda yıkıldık.sonra sağı solu ararken oraya tedavi için giden insanlarla konuştuk tek kuruş para vermemişler.mecburen başka hastaneler araştırdık.sanırım haftabaşı eğer hastamız sağ kalırsa (!) başka bir hastaneye geçeceğiz.gerçi dayanamayıp hastaneyi aradık ve bir yetkili de bizim gibi düşündüğünü yarın olayı araştıracağını söyledi..göreceğiz bakalım..

anlamadığımız nokta şu:

sgk da dahil bir çok ilgili ile yaptığımız görüşmelerde hasta acil olarak geldiği için yatışlarda bir bedel ödememiz gerekmediği söyleniyor

doktorlar ya da hastane yetkilileri hastanın yanında utanmadan neden para mevzularına giriyor?

bi de utanmadan hayaldi gerçek oldu demezler mi deliriyorum resmen!
  • doktorları ve hemşireleri iyi ama kayıt bürosundaki bayan elemanların bazılarının insanlıktan ve terbiyeden nasibini almamış olduğunu söyleyebilirim. geç bir saatte acil beyin tomografisi için kayıt yapacak hanım kızımız bekleyen başka hiç bir hasta olmamasına rağmen yüz tane kayıt kuyut işini araya sokup tatmin oldu. arkadaşı insafa gelip uyarmasaydı bir yarım saat daha oyalanırdı.