1. hande yener, ayşe hatun önal ve ege çubukçu nun albümlerinde ismine rastaldığımız aranjördür kendisi. aynı zamanda hande yener orkestrasında da klavye çalmaktadır. sakin görüntüsünün altında her an patlamaya hazır bir enerji deposu saklayan, eğlenceli bir kimsedir.
  2. en son serdar ortaç'ın son albümünde aranjör olarak gördüm kendisini. yaptığı aranjelerde hep bir pırıltı var. değişik bir hava var. şarkının kendisi berbat olsa bile (serdar ortaç şarkılarında olduğu gibi) erdem kınay'ın aranjeleri dinlettiriyor kendisini. ilk olarak ege çubukçu'nun albümünde denk gelmiştim, sonra baktım iş var. devam etsin. yola devam*
  3. evlenmiş. kendisini bilmem etmem ama kız kardeşi bir tanıdığım, onun vesilesiyle düğün fotoğraflarını görmüş bulundum. serdar ortaç, kenan doğulu, burak kut falan da iştirak etmiş düğününe. mesut olur umarım.
  4. tek tük adamakıllı türk pop müzisyenlerinden. hakkında hiçe yakın entry girilmiş olması da artistik başarısının kanıtı.
  5. kim bilebilir aşkı diyorum, yüzbin yıldır ara ara bıkmadan usanmadan dinliyorum.
    bu adama söyleyecek başka söz zaten bulamıyorum.
  6. anladığım kadarıyla electronic müziği* yemiş yutmuş bir adam.
  7. çok çok iyi müzisyen, hiç de hazzetmediğim demet akalın ve elektronik müziği aynı şarkı içinde severek dinlememi sağlamış kişi.

erdem kınay hakkında bilgi verin