şükela:  tümü | bugün
  • ben pierre riviere'in pierre riviere'i..
  • seyyar sahne mensubu kisidir kendisi.
  • bilgi universitesindeki bilgi sahnesi tiyatro grubu egitmenidir ayni zamanda...
  • itu endüstri muhendisligi mezunu. istanbul universitesi dramaturji ve tiyatro elestirmenligi bolumunde yuksek lisans yapmakta. tiyatroya itu sahnesi'nde başladı. seyyar sahne uyesi.

vaiz'deki tum oyuncular gibi etkileyici performansi ile dikkat cekmis oyuncu.
  • tehlikeli oyunlar'ın hikmet'i.
    seyyar sahne üç kişilik bir ekip çalışması ile oğuz atay'ın tehlikeli oyunlar adlı romanını sahneliyor. her anı keyifle izlenen bu oyunda hikmet'in yaptığı tehlikeli oyunlarla seyircinin yüreği ara ara hop etmektedir. ancak zararı yoktur, adrenalin her zaman iyidir.
  • çok yetenekli bir oyuncu diyeceğim, ama yetmeyecek. iki oyunda izledim, ikisinde de tek başınaydı, iki oyun da izlediğim en iyi oyunlar arasında.

ekleme: moliere'i unutmuşum bak..
  • tehlikeli oyunlarin cok tehlikeli oyuncusudur. hem tesekkur, hem tebrik hem de saygilarimizi iletmek istiyoruz. ileride yuzlerce entrysi girileceginden hic kuskumuz yok.
  • hikmet benol rolünde, inanılmaz başarılı bir oyuncu erdem şenocak. tehlikeli oyunlar ile tanıdım kendisini ve büyük bi saygıyla sevmeye başladım. kitabın büyüsü bozulacak endişesiyle gitmiştim oyuna; ama şahaneydi. çok güzel kurgulanmıştı, çok samimiydi, zeka ve emek doluydu. oyundan önceki kısacık konuşmamızda edem şenocak çok alçakgönüllüydü. tanıştığımıza memnun oldum kendi çapımda. oğuz atay'ı hiç görmemiş olmama rağmen erdem şenocak'ın hali o kadar oğuz atay'ı hatırlatıyor ki... oyunda harikalar yarattı. muhtemelen kitabı okumadıkları veya anlayamadıkları için (lack of sense of humor), bizim içimizi acıtan cümlelere kahkahalarla gülen insanlara (onlar, yani biz değil) aldırmadı (hüzünlü bir şekilde ele alınmayınca daha da acımasız oluyordu sanki). salıncaklar arasında gezindi, durdu, sallandı. hiç bitmesin istedim ama bitti.
  • 2.5 saat boyunca sahnede tek başına tehlikeli oyunlar'ı sergileceyek bir oyuncunun performansının bayıcı olabileceği görüşü ile deneme amaçlı olarak önce annemle babamı gönderdim oyuna. gerçi tam da emin değildim oyunun tek kişilik olduğundan, eve döndüklerinde " eee, nasıldı oyun? tek kişilik miydi?" soruma annem 1-2 saniye tereddütle " evet.. tek kişilikti.." cevabını verince " nasıl yaa? emin değil misin tek kişilik olduğundan?" sorusunu sordum ister istemez ama annem o kadar şok olmuş durumdaydı ki, erdem şenocak'ın yeni dünya starı olduğunu, zekasına hayran kaldığını çünkü oyunun tek kişilik olduğunu onlara unutturduğunu ve insan üstü bir varlık olduğunu düşündüğünü falan söylüyordu en son..hadi bakalım, bu hafta sıra bende.
  • tehlikeli oyunlar'ın hikmet benol'unu oynuyor. bu gece seyrettim ve hayran kaldım. çok yetenekli ama sadece bu değil; kitabın içinden sayfaların arasından çıkmış gibi sanki. ve bir de başka şey var ilk kez başıma geliyor, çok hoşuma gitti. biletime bakıp koltuğumu gösteren de oydu, herkes oturunca ortaya çıkıp bir dakika sonra oyun başlıyor, 10 dakika ara veriyoruz diyen de.. böyle bir kişinin iki buçuk saat tek başına oyunda oynadığını düşünün. bir de perde yok. üç tarafı seyircilerle çevrili. isteyenler oyundan sonra gittiler yanına konuştular.

dilerim daha çok kişi tarafından bilinir ve böyle güzel oyunlar oynamaya devam eder.