şükela:  tümü | bugün
 • yok öyle kararlı şeyler ile pek güzel şarkılara imza atıyor kendisi. vokaline ayrıca hastayızdır.
  takip edilsin, kulak kabartılsın [tişört yakışmayan adam favorimiz]

  http://www.myspace.com/yokoylekararliseyler
 • sevdiğimiz bi abi. hem bobiler'den, hem gelişigüzel'den, hem yok öyle kararlı şeyler'den. çizimleri de fena değil hani.
 • bira içmesi,sohbet etmesi ,şakalaşılması son derece keyifli zat. yok öyle kararlı şeyler de gelişigüzel yaptığı müziği takdire şayan. her okul arasında leman kültürde buluşup , bira içip muabbetin dibine vurduğumuz dost. birde bu pezevenk tutturmuş tasarımda tasarım diye yok olm öyle kararlı şeyler sana git sokakta-evde müzik yap.
 • aşk, sevgi, ayrılık gibi tek kelimelik, büyük anlamlar yüklenen başlıklara uzun uzun entryler giren erkek yazarlardan değilim. olmak istemiyorum. ama bu adama birkaç kelam edicem.

  </klişe mod on/>
  şimdi böyle bazı adamlar vardır. gitmesek de, görmesek de o köy bizim köyümüz adamları. bir kere bir bağ kurmuş, sevmişsinizdir ve orda bitmiştir. bu adam onlardan birisi, ben kendisini nacizane kardeşim gibi severim. vallahi bak.
  </klişe mod off/>

  bu adamla aslında ortak noktamız hayatımızın merkezlerinde müzik olmasıdır ama ilginçtir ki bu adamla tanışma şeklimiz de tamamen tesadüf ve müzikle alakasızdır. gerçi işin temeli yine hayatın merkezine konulan nesnelerdir; ekşi sözlük, böbiler, (o zamanlar)uludağ sözlük, uykusuz, umut sarıkaya, gitar, birkaç mutual friends gibi.

  bu adam beni facebook'undan eklemiş bigün. derken ben bobilerde çok güldüğüm birkaç montenin bunun olduğnu farkettim falan öyle başladı. film gibi yani. *

  ilerleyen zamanda muhabbet gelişti etti. bu adam harika bir grup kurdu, mükemmel şarkılar yaptı. ben bunların çoğunu belki ilk duyan oldum. zamanla aynı evi paylaştık. 8-10 kişi. raksıtar olma hayalleriyle girdiğimiz piyasada, iş bulduğumuz şehirde(belde?), para harcamamak için yataktan kalkmamak gibi çözümler üretecek kadar saçma durumlara düştük. bu komik adam, adamlar; çok zorluk çekti o ara, komiklikleri azalıp, sinirleri çoğalmıştı. üzüldüm lan. neticede pırlanta gibi çocuklar.

  bu adam nasıl biridir benm gözümde, özet: bu adam sevgili konusunda şanslıdır ;)) sonra bu adam iyi gitar çalar, bu adam çok iyi söyler, bu adam çok komiktir, bu adam samimidir, bu adamın hobileri kitap okumak, film seyretmek, arkadaşlarıyla gezmek :)) ebesinin amı.

  özetle bu adamın hayatımda olmasından mutluyum ben. iyiki de var. hep de olsun. şimdilik aklıma bu kadar geldi.

  edit: çok gey oldu.
 • (bkz: #29966085)
 • an itibariyle açık radyo'da tatlı tatlı söyleşen, güven murat akpınar'a bi hayli benzeyen, yok öyle kararlı şeyler'in solisti samimi adam. üstelik umut sarıkaya kazağı giyiyor. sanırım birkaç mevsim daha odamızda yankılanacak sesi. sıcacık, istanbul kokan haliyle.
 • önümüzdeki 20 senenin en popüler müzik adamlarından biri olacak.
 • sanıldığının aksine topsakalı yoktur. gaddar kerim bıyığı vardır.
 • garip isimli türk rock grupları mafyası tarafından her iki topuğundan da vurulmuştur.

  şaka bir yana çatıdan düşüp iki bacağını da diz altından kırmış, geçmiş olsun. kırık bacakla bir nevi yerli dave grohl olmuş.*
  https://youtu.be/suxlu9jn_5a?t=30

  esas soru, çatıda ne yapıyordun da düştün erdem bey?
 • çatıdan düşerek 2 bacağını değil de, sol topuk kemiğini ve sağ tarak kemiğini kırmış yok öyle kararlı şeyler vokali.. o vaziyette de sziget festivali, zeytinli rock festivali, ve birgün'lük festival de tekerlekli sandalye ile sahneye çıkmıştır.

  konuyla ilgili şöyle de bir tweet var tabi:

  https://twitter.com/…akal/status/635197955998400513