şükela:  tümü | bugün
 • kurum içerisinde yaklaşık 50 km demiryolu ağı olduğu rivayet edilir...
 • voleybol ve basketbola yaptığı ciddi yatırımlar ile dikkat çeken şirket.
 • en son iskenderun demir çelik ile birleşen dev kuruluş yurtdışı ithalat taşımalarının buyuk kısmını horoz lojistik yapar
 • bir sanayii kuruluşunun bir balıkçı kasabasını* nasıl değiştirebildiğine,türkiye'nin en gelişmiş kentlerinden biri haline nasıl getirebildiğine en güzel örnek.
 • 2003 yılı son çeyreği ve 2004 yılında dünyada anormal şekilde artan çelik talebiyle birlikte yurtiçi talebi kısarak ihracata yönelmesiyle, yurtiçi ana ve yan sanayileri çok zor durumda bırakan demir çelik üreticisi. yassı mamullere aralık 2003 ve nisan 2004 tarihleri arasında yaptığı zam %65'tir.
 • efenim burda calisan insanlar iyi para kazanir. fabrikaya servisle gitmek yerine herkes arabasina biner. zira bissuru para verip aldiklari arabalari kullanmak icin guzel bir firsattir. sonra fabrika onunde park yeri problemi olusur, komik goruntuler yasanir.
 • ereğli demir ve çelik fabrikaları t.a.ş. (erdemir), türkiye'nin ithalat yoluyla karşılanan yassı haddelenmiş demir-çelik ihtiyacını yurt içinden karşılamak üzere, özel teşebbüs statüsünde bir şirket olarak 28 şubat 1960 tarih ve 7462 sayılı kanunla kurulmuştur. haziran 1961'de temeli atılan tesisler 42 ay süren inşaat ve montaj çalışmalarını müteakiben, 15 mayıs 1965 tarihinde fiilen işletmeye alınmıştır.

  erdemir, kuruluşunda 470.000 ton olan yıllık ham çelik üretim kapasitesini, 1969-72 döneminde gerçekleştirilen "ara kademe", 1972-78 döneminde gerçekleştirilen "i.kademe tevsiat", 1978-83 döneminde gerçekleştirilen "ii.kademe tevsiat" yatırımları ile 1,7 milyon ton/yıl'a ve 1983-87 döneminde gerçekleştirilen "tamamlama yatırımları" ile 2 milyon ton/yıl seviyesine çıkartmıştır.

  90 yılında başlatılan ve ülkemizin en büyük yatırımlarından biri olan "kapasite artırma ve modernizasyon (kam) projesi"ni tamamlanmış, 1996 yılı ortalarında devreye giren ana üretim üniteleri ile birlikte, erdemir'in ham çelik ve yassı çelik üretim kapasiteleri sırasıyla 3 milyon ve 3,3 milyon ton/yıl düzeyine çıkartılmıştır.

  kaynak: www.erdemir.com.tr
 • ereğli demir ve çelik fabrikaları t.a.ş.'nin kısa yazılışı. imkb'de ilk ve en bilinen kağıtlardan olması ve bir dönem çok kazandırması sayesinde her kısaltmaya nasip olmayacak kadar şan ve şöhret kazanmıştır.
  (bkz: ereğli demir çelik fabrikası)
 • halkin asgari ucretle taseron firmalarinda ise girebilmek icin bile siyasetci kapilarinda el pence durmalarina sebep olmus gelen her iktidarin yonetim kadrolarini bastan asagi degistirmis oldugu ulkemin guzide bir baska kiti
 • yillik üretim kapasitesi 3.5 milyon ton olan, bağli ortakliklariyla birlikte(isdemir,romanya,çelbor,gebze,erenco) bir dünya devi olma yolundaki turkiye nin ilk ve tek yassı mamul üreticisi. iki milyar dolarlık yatırım garantisi ve altın hisse garantisi gibi koşulları kabul eden bir firma bulunursa ki bu koşullarda cok zor, 2.5 milyar dolara özelleşebilir. tüm bu özelleştirme tantanaları ise avrupa birligine yapılan bir blöf gibi duruyor sanki.