şükela:  tümü | bugün
 • gazetede okudugumda sinirden mi huzunden mi anlamadigim bir sekilde gozlerimin dolmasina sebep olan bir basbakan sozu ! demir celik fabrikasinin hastane hijyeninde mi olmasi gerekir, komur, demir yiginlari, cüruflar vs. nin oldugu adi ustunde bir fabrikadan beklenen temizlik nedir, pislik icinde kelimeleri neyi anlatir, erdemir kac kez kalite ödülü aldı bu bilinir mi, ki herseyden onemlisi basbakan erdemire gitti mi... * sorularını aklima getirdi bu lafcik..
 • hep tacir fikirli olduğu için eleştirilen tayyip bey ve takımının aslında ne kadar da ticari zekadan yoksun olduğunun kanıtıdır bu sözler.
  hangi tacir satacağı malı kötüler, imajını zedeler...
  bugün vapurda dandik tükenmez kalem satan adam bile "gel vatandaş, dünya başkanları, başbakanları bu kalemle imza atıyor" diye reklam yapıyor ama pek sevgili başbakanımız elindeki para eden üç beş kurumdan birini "pislik içinde satalım gitsin" diyerek tu kaka ilan ediyor.
  sorun neyin satılıp neyin satılmayacağı değil, neyin nasıl satılacağı olmalıdır... erdemir gibi kuruluşlar haşema gibi "bugün moda yarın yok" mamüller üretmiyorlar..
 • erdemir uluslararası kalite derecelendirme kuruluşu standart & poor's'tan alabileceği en yüksek not olan (b-) kalite derecesini almış bir kuruluştur.
  alabileceği en yüksek notun (b-) olmasının tek nedeni türkiye'nin kalite notunun (b-) olması.
  hiçbir kurum bağlı olduğu devletten daha yüksek kalite notu alamaz.
  yani erdemir pislik içinde ise ve çözüm satmak ise aynı kaliteye sahip bir yer daha var. bu kafayla onu da satıyorlar böyle işte.
 • neyse ki belediye başkanıyken bu mantıktan hareketle haliçi satmak aklına gelmedi.
 • mendilini yıkamayıp atan bir insanın söyleyebileceği. kağıt mendilin icadının müsebbibi de böyle tembellerdir zate.
 • vatana ihanete kilif uydurma çabasidir

  (bkz: suç duyurusu)
  (bkz: savcilari göreve davet ediyorum)
 • sözü sarf eden yediği kabı pislemiştir. erdemirin devlete rağmen yıllardır ortaya koyduğu performans ortadayken verilen bu beyanat komiklikten öteye gitmiyor.

  sayın başbakan bu sözle ne demek istemiş, onu anlayamadım. devletin eli mi kirli demiş ? erdemirin işçisinin mi eli kirli demiş ? bu devletin kurumu değil midir erdemir ? orada çalışan senin vatandaşın değil mi?

  hal böyleyken her düzeltemediğin kuruma tü kaka deyip, satmaya mı kalkaşıcaksın ? nihayetinde ben de cem uzanlaşıp bir komplo teorisyeni gibi hükümetin işbirliği içinde olduğu uluslararası yabancı kuruluşları açıklamasını dileyeceğim.

  ülke kurumlarını yönetmek ciddi bir iştir. böyle acaip bir açıklamayı ülkenin başbakanı yapıyorsa yer yerinden oynamalıydı. suni gündem yaratıcılarına buradan duyurulur.
 • satis hakkinda garip bir mantiga sahip kisinin edebilecegi bir laf.

  benim bildigim bir yer pislik icindeyse burayi temizleyelim dedir. diyelim ki erdemir gercekten pislik icinde. eee burayi temizleme ve daha iyi bir hale getirme yetkisi kimde veya buralari kim pisledi diye sormazlar mi bu adama? ayrica diyelim ki satis yapilacak, insan malini niye kotuler onu anlayamiyorum. yani alacak insanlar gelip buralar zaten pislik icinde bu kadar para vermem demeyecekler mi?

  ya da pis olan her seyi satacaksak ooo isimiz var o zaman. turkiye'de o kadar pis sey var ki. yollarimiz, sokaklarimiz, sehirlerimiz... akmayan sular, olmayan kanalizasyon... hazir erdemir pis diye satiyorken ulkeyi de sativerelim canim. bu mudur denmek istenen?

  ama ben sunu bilir sunu soylerim. bu kadar gafa, sacmaliga ve yanlisa ragmen hala gozu kapali savunanlari oldugu icin ne bu hukumetin, ne de rte'nin sirti yere gelir.

  diger ornekler icin;
  (bkz: akp hukumetinin surekli dort ayagi ustune dusmesi)
 • akp hukumetinin basindaki sahsin, yani 70 milyonluk bir ulkeyi yoneten ve basbakan unvani ile anilan sayin rte'nin yumurtalarindan birisi. ancak ne yazik ki son olacak gibi durmuyor.

  bu satis girisimi tipki diger tum konularda da oldugu gibi kamu vicdanini, akil ve mantigi, tepkileri yani her seyi hice sayarak yapilan/yapilmaya calisilan bir satis girisimidir. amac ise ne yazik ki bu satis/lar sonrasi gelecek para ile gunu kurtarmak ve de onumuzdeki secimler icin memura, isciye verilecek zammi, kimi kose baslarindaki insanlar icin tesvik kredilerini kisaca secim rusvetini toplamak gibi gorunuyor.

  her seyi satin... satacak bir sey kalmayinca ne yapacaksiniz bakalim?

  digerleri icin:
  (bkz: yalova ciftliginin araplara satilmasi)
  (bkz: turk telekomun satilmasi)
  (bkz: orman arazilerinin satisa cikarilmasi)
  (bkz: askeriyeye ait arazilerin satilmasi)
  ve hatta:
  (bkz: memleketi satisa cikarmak)
 • cevabını, yine bir serbest çağrışımla, erdener abi'nin vermesi daha uygun olacak serzeniş.