şükela:  tümü | bugün
 • galatasaray üniversitesi'ndeki derslerini seyrekleştirmiş (yorulduğunu söylüyor) aynı zaman da bilkentte ders varmaya başlamıştır. değişik bir tarzı olmasına rağmen oldukça akıcı ders anlatır, komplekssiz ve yetkindir.
 • bilkent üniversitesi hukuk fakültesinin borçlar hukuk hocası olan bu değerli insanın ardarda üç saat süren dersinden çıkan hiç bir öğrencinin sıkıldım ve anlamadım diyebilmesine imkan yoktur nitekim hem konusuna çok hakimdir hem de anlattığı kısa hikayeler ve anılar ile öğrencinin hem saygısını kazanır hem de kendisine derin bir sevgi beslemesini sağlar.

  ardarda üç saat süren dersinden çıktığımda ders notlarımın üzerinde asla anlamsız resimler ve karalamalar olmadığı, kafamda soru işaretleriyle girdiğim hukuk fakültesini bitirmeme bir sene kala kendisini örnek alarak akademik kariyer yapmaya karar verdiğim, bir gün onun kadar başarılı, ilkeli, sevilen bir hoca, idealist bir bilim adamı olabilmeyi yürekten istediğim için...
 • kendisinin de kabul ettiği, biz öğrencilerin kıt onun da zor dediği bir notlandırma prensibine sahip bilkent hukuk fakültesi borçlar hukuku hocası.. fakültenin en ilgi çekici ve aynı zamanda zor derslerini verme huyuna sahip, saygı duyduğumuz, derslerinde sıkılmadığımız ve sınavına çalışırken diğer derslere nazaran eser miktarda oflayıp pufaldığımız hocamız..

  derste anlattığı konuların ve hikayelerin aylar sonra bile en ince ayrıntısına kadar akılda kalmasını anlayamadığım bir şekilde sağlayan insan..
 • hayatta, camdan atla dese düşünmeden atlayacağım yegane insan. böyle bir babam, böyle bir dedem olsa diye düşündüğüm, sonsuz bir saygı duyduğum çok değerli hocam. yıllar önce bir dönüm noktası, salı sabahında verdiği borçlar genel dersine denk gelmeseydi, ucunda dersini asmak olmasaydı belki de bugün hukuk fakültesi diplomasını almamış, alamamış olacaktım. zaten bugün hala hukukun içindeysem sebebi yine kendisidir. nitekim yarınlarda da geldiğim noktadan ötürü müteşekkir olacaksam, teşekkür edeceğim kişi erden hocadır. tavsiyelerini mutlak doğru kabul ettiğim için... benim için şansın öteki anlamı, doğru yolu gösteren bir pusuladır. tanımak gerekir... anlamak için... bir insan nasıl olur da sırf erden kuntalp söyledi diye hayattan beklentilerini değiştirir.
 • kendisiyle bu hafta sonu bir tesadüf eseri tanışma şerefine nail olduğum, bilgisinden görgüsünden, nezaketinden ferasetinden dem vurursam haddimi aşacağımı bildiğim hoca. insan, yüzündeki dinginliğe baka baka iç çekiyor sadece. şunu da söylemezsem olmaz: öğrencilerini kıskandığım ikinci hocadır.

  sanırım bugün de doğum günüdür: ömrü bol olsun.
 • hukukçu olup adaletli olmayı öğrenememiş insanlardan biri olduğu kanaatindeyim. dersi çok iyi anlatır, ama sınavda herşey onun elindedir. soruları çok zor değildir ama bütün cevaplarınız doğru olduğu halde birden dersten kalmış olabilirsiniz. notlandırma sistemini sorgulatmadığı, şu soru şu kadar puan gibi bir açıklamaya kesinlikle gitmediği için açılan dava olsa da havada kalır, hakkınızı arayamazsınız. derse herkese tek tek hangi liseden mezun olduğunu sorarak başlar. tevfik fikret lisesi'ni kuran kişilerdendir bu yüzden oradan, galatasaray'dan, tabi ted gibi okullardan mezun olmuş öğrencilere ayrı bir ilgi gösterir. sınavda fazla not verdiğini iddia edemem bu yüzden, sadece sınıfta moral bozar, sınavda daha çok herkesi bırakma eğilimindedir, bazıları gözünden kaçıyor sanırım. ayrıca "kimlerin arabası var diye soracağım ama çoğunuzun vardır herhalde, olmayanlar ellerini kaldırsın", "geçen gün eşimle vakko'nun açılışına davetliydik" gibi cümleler kendisine aittir. sınıfta soru sorduğunuzde cevap vermeden önce mezun olduğunuz liseyi sorar, ayrıca amacının kendisi gibi düşünen bireyler yetiştirmek olduğunu, hukuk eğitimi vermek olmadığını daha gösterişli bir dille kendisi söylemiştir.
 • iühf mezunu. aühf, lozan hukuk f. , gsühf ve bilkent üniversitelerinde akademik çalışmalarda bulunmuştur. avukatlık da yapmaktadır aynı zamanda. ortağı ise başka bir hocamız sabih arkan'dır.
 • öyle bir hoca ki kendisini rüyamda allah olarak gördüm. artık bilinçaltıma nasıl işlemişse.
 • galatasaray üniversitesi ilk kurulduğunda hukuk fakültesi dekanlığı teklif edilmiş, çoluk çocuğun okulu ne olacak diye kabul etmemiştir. bu kararın en büyük pişmanlığı olduğunu söyler.
 • tapu işlemleri alanında duayen olduğunu söyleyebilirim. eserleri bir tarafa, bilgisi eserlerinin oldukça üstündedir. ayrıca son derece kibar ve yardımsever bir hocadır.
hesabın var mı? giriş yap